Znajdź zawartość
Wyświetlanie wyników dla tagów '3.0 tdi' .
Znaleziono 5 wyników
-
Konrtolka Plynu Chłodniczego
Czesc Od kilku dni mamy problem z naszym Q7 4M 3.0Tdi 272 Rano pierwsze odpalnie auta i wyskakuje kontrolka z czerwonym wykrzynkiem sprawdz stan plynu chlodniczego - po sprawdzeniu plyn chlodniczy jest w normie , po jedzie blad znika i nie pojawia sie przez caly dzien - wraca dopiero np nastepnego dnia z rana po dluzszym postoju. Gdzie szukac przycyzny ?? Czujnik do wymiany ?? Dzieki za porady PS. Auto bylo u mechanika brak jakichkolwiek wycieków - myslalimys ze porpsotu czujnik szwnakował i chwilowy blad ale powtarza sie od tygodnia codziennie rano
-
Błędny odczyt temperatury zewnętrznej audi q7 4l
Witam. Mam problem ze wskazaniem temperatury zewnętrznej na wyświetlaczu, zaniża on temperature. Na komputerze widzi temperature prawidłowo, a na wyświetlaczu ją zaniża.Czujnik temperatury zewnetrznej ten przed chłodnicą nowy, czujnik w dolocie powietrza g89 także, co może być przyczyną??
-
A6 C7 3.0 BiTDI
Witam, Przymierzam się do zakupu Audi A6 C7 Avant, wymarzone odkąd pierwszy raz się przejechałem kilka lat temu ... od zawsze jeżdżę Audi zaczynając od 80 kończąc na B7 i zawsze to był diesel ... Dość sporo jeżdżę a zamierzam jeszcze więcej. Czy jakiś właściciel może mi coś opowiedzieć o silniku 3.0 BiTDI 313km ? Czy są awaryjne czy warto, jakie spalanie średnie. Czy może lepiej rozejrzeć się za nowszym rocznikiem 2.0 TDI ultra ... wiem że 2.0 TDI są pancerne tylko znowu ten Stronic nie ma za dobrych opinii finalnie a w BiTDI mamy tiptronic... od lat jeżdżę 1.9 TDi i z jednej strony mimo że pancerne to chciałbym pojeździć czymś mocnym zanim wprowadzą jakieś dziwne przepisy z elektrykami. Czy takie BiTDI z przebiegiem 180-200 tyś dobrze eksploatowane sprawdzone w aso przed zakupem pojeździ tak jak mój BRB do 400tyś km ?
-
3.0 TDI S-Tronic szarpanie po zatrzymaniu tylko na AC
Witam, Borykam się ostatnio z problemem w 3.0 TDI Quattro w skrzyni S-Tronic. Jakoś dwa miesiące po kupnie auta, po zatrzymaniu pojazdu samochód zaczął szarpać(lekkie bujnięcie budą/spadające obroty). Wygląda to tak, że zatrzymuje się samochodem, skrzynia próbuje przez pół sekundy jechać do przodu, nagle orientuje się, że auto stoi i nagle wysprzęgla. Oczywiście w samochodzie nie występują żadne błędy ani w silniku ani w skrzyni biegów. W momencie gdy zrobiło się ciepło auto zaczęło nawet gasnąć. Do skrzyni został wrzucony zestaw naprawczy mechatroniki, przez co teoretycznie problem z gaśnięciem został wyeliminowany. Teraz sytuacja robi się ciekawa, ponieważ gdy na dworzu jest z 30 stopni(klimatyzacja jest włączona) z samochodem nie występuje żaden problem, skrzynia po zatrzymaniu nie szarpie. W momencie gdy temperatura spadnie poniżej 22 stopni szarpanie powraca. Najciekawsze jest to, że gdy wyłączymy klimatyzacje w aucie szarpanie występuje, ale gdy wyłączymy wentylacje szarpanie momentalnie ustaje(oczywiście do ponownego włączenia AC). Spotkaliście się z takim problemem? Są to sprzęgła czy szukać problemu w czymś innym niż skrzynia? Pozdrawiam Marcel
-
Usterka silnika
Witam mam pytanie co do usterki silnika a mianowicie chodzi o silnik 3.0 asb, po kupnie samochodu wymianie oleju, filtrów i płynu chłodniczego i po przejechaniu 600km samochód zaczoł kopcić oraz miał bardzo duże ciśnienie w układzie chłodzenia po rozebraniu silnika okazało się że jest jeden tłok do wymiany ( wypalony ) oraz olej w skrzyni do wymiany ( już czarny się zrobił . Moje pytanie jest takie czy jeśli wymienię tłoka z pierścieniami, zrobię regenerację głowic, oraz komplet uszczelek, wymienię olej w skrzyni powinno być wszystko ok? Ponieważ auto miało moc oraz było ciche rozrządu nie było słychać ani nic