Skocz do zawartości

Odpala i gaśnie


adamas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak to na urlopie bywa auto troszkę kaprysi :tongue_fierce: .

Odpalam silnik i po kilku sekundach gaśnie, bez znaczenia zimny czy ciepły. Problem nie jest stały, występuje sporadycznie, jednak denerwuje. Dzisiaj rano uruchomiłem silnik, odpalił za pierwszym razem, nie reagował natomiast na wciśnięcie pedału gazu. Z wydechu wydobywały się tylko kłęby czarnego dymu. po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu wszystko wrócił do normy. po tym incydencie odwiedziłem miejscowego mechanika, podpięcie pod kompa i.... zero błędów w sterowniku silnika, immobiliser też bez błędów.

Wszystkie czujniki temp. wskazują prawidłowe wartości, filtry wymieniane w listopadzie zeszłego roku, przepustnica czyszczona przy okazji czyszczenia EGR-u, nie zawiesza się sprawdzone. Czarny dym wskazuje na problemy z mieszanką. Mechs podsunął pomysł z pompą paliwa co by mogło wytłumaczyć przypadki gaśnięcia jednak nie kopcenia na czarno. W niedzielę będę w domu i podłączę się na spokojnie swoim kablem. Do tego czasu wdzięczny będę za wszystkie sugestie.

Może przepływka wariuje?

Pzdr

Edytowane przez adamas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest, ze nie masz zadnych bledow. Silnik Ci przypadkiem mocniej nie telepie? Moze ktorys pompowtrysk ? 1.AVF chyba masz na pompowtryskach, a nie na pompie - sprawdz po kodach u siebie dla pewnosci. Ew. zrob tez diagnoze grupy 11 (turbo), moze jest problem z powietrzem (jednak przeplywka?).

Na wstepie jednak przeczysc i sprawdz filtr powietrza - moze masz zapchany?

Jednak jesli bylyby problemy z przeplywka, komp powinien od razu to wylapac, podobnie jak z sonda lambda i mieszanka.

Przeszukaj forum, wydaje mi się, że ktoś już miał podobny problem.

pozdrowienia!

m@urycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzięki Maurycy za sugestie. Tak AVF jest na pompowtryskach i jak na razie nie chce myśleć żeby któryś walnął ( mocno może nadwyrężyć moją kieszeń ).Silnikiem nie telepie, pracuje równo, przyśpiesza płynnie i bezproblemowo. Nie mam DPF-u więc lambdy też nie mam i się nie zepsuła :nono: . Filtr powietrza wczoraj jeszcze wytrzepałem nie jest zasyfiony. Byle do niedzieli, będę w domu a tymczasem,... Kraków idę nocą zdobywać :piwo: .

BTW dzisiaj obyło się bez problemów.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo

Logi w jak najlepszym porządku. Zagadka została rozwiązana, przetarta izolacja przewodu czujnika położenia wału korbowego, ekranem dotykał bloku silnika.

Zamykam temat

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie