Skocz do zawartości

Przepustnica EGR <cieknący olej>


Krawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

zauważyłem od jakiegoś czasu cieknący olej z przepustnicy ....

jakiej firmy najlepiej kupić tą część? <nie chce kupić jakiegoś bubla żeby za jakiś czas znowu to siadło :) )

tak dokładnie to chodzi o to :

http://moto.allegro.pl/audi-a4-b6-a6-c5-przepustnica-zawor-egr-038129637l-i2003650951.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

Popytaj w sklepach motoryzacyjnych jak popsułem swoją ( podczas czyszczenia uszkodziłem membranę EGR-u ) to w tej cenie można było kupić nowy w znanej sieci hurtowni motoryzacyjnych. Używki chodzą od 100 do 200PLN w zależności od silnika ( widzę że masz taki jak ja ). Z racji tego, że swój EGR popsułem w sobotę po południu, kupiłem używkę od mechanika za 20 PLN ( bez gruszki od sterowania przepustnicą, moja była sprawna ). Jeżeli tylko cieknie olej, prawidłowo działa EGR i przepustnica, może wymień sam O-ring?

Jak coś to pisz na PW

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile to sam oring to temat prosty. Jak nie to proponuje wyczyść tego egra i zobacz czy na nowo będzie ciekł. Widzisz skąd konkretnie cieknie? Propozycja nowego Egr-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie cieknie z tego wystającego co ten czarny kabelek idzie <patrz rysunek, link> to jest całe w oleju... dostrzegam wówczas ubytek oleju w silniku ... musiałem trochę dolać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w sklepie motoryzacyjnym pytałem się o tą przepustnice i powiedział mi że to kosztuje 450 zł :D trochę się wystraszyłem ;/

ELo

Widzisz nówka w sklepie 450 a używka od niewiadomego dawcy z aledrogo za 399. Proponuję rozważyć zakup nowego EGR-a - ekologia kosztuje.

Popytaj mechaników może uda Ci się dostać EGR w dobrym stanie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam ja mam tez problem z moim egr moc i wszystko ok ale ost sciagnelem gorna oslone silnika i poprostu calata przepustnika czarna od oleju jeden z kolegow pisal o wymianie oringu moze ktos nap jaki to powinien byc co bym kupil i zobaczyl czy jego wymiana pomoze

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie