Skocz do zawartości

Problem z otwieraniem klapy bagażnika


yopuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Jak w temacie, mam problem z otwieraniem klapy bagażnika za pomocą przycisku/pilota. Problem ujawnia się jak jest ciepło, w zimie nie występował. Zdemontowałem tapicerkę bagażnika i sprawa wygląda tak: po pierwszym naciśnięciu przycisku siłownik wciąga cięgno na jakieś 3/4 (klapa nie otwiera się), za drugim razem już idzie do połowy, za trzecim ledwo szarpnie cięgnem, a za każdym następnym tylko go słychać, ale się nie rusza. Wtedy muszę odczekać chwilę, żeby siłownik znowu zaczął poruszać cięgnem i tak w kółko. Jak jest zimno lub samochód stoi chwilę w chłodnym miejscu (np. w garażu) klapa się otwiera bez problemu. Na wszelki wypadke posmarowałem cięgno i wszystkie elementy ruchome, ale nic nie pomogło. Czy jest to wina siłownika (pod wpływem temperatury coś w nim puchnie i się blokuje itd.) czy winy nalezy szukać w jakimś przekaźniku itp.

pozdrawiam i prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Yopuss - uporałeś się z problemem??? Ja mam to samo... Auto parkuję na co dzień w garażu i wcześniej tego nie zauważyłem, ale w sobotę postało w upale i jeszcze tyłem do Słońca. Siłowniki w drzwiach otwierały zamki normalnie a tego w klapie było ledwo słychać, ale zamka nie otwierał...

Jak jechałem, to na wyświetlaczu pomiędzy zegarami cały czas migał mi symbol tylnej klapy... Pod wieczór, gdy zrobiło się chłodniej wszystko wróciło do normy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeszcze nie załatwiłem tego problemu, ale dzwoniłem do serwisu i mówili, że na 90% pada siłownik, ale muszą to sprawdzic i nie ma co w ciemno zamawiać nowego. Jak się uporam to napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dokładnie takie same mam objawy jak postoi na słoneczku :), w sedanie. Czekam na wasze instrukcje.

ELo

Zostań kolego pionierem, wymień siłownik i podziel się wrażeniami.

P.S Wszyscy wiemy, że to wina siłownika, tylko nikomu nie przeszkadza to na tyle, żeby go wymienić.

Temat proponuję zamknąć.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Mam podobny problem. Bagażnik mogę otworzyć tylko zdalnie przez pilot bądz po włożeniu kluczyka i przekręceniu zamka w klapie bagażnika, a to troche przeszkadza zwłaszcza gdy silnik jest uruchomiony a ja muszę otworzyć bagarznik :/ Macie jakiś pomysł co trzeba naprawić/wymienić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Miałem podobny problem jak u was w sedanie.Ja juz nawet kupiłem siłownik do wymiany i pojechałem do elektryka na wymiane.Elektryk obstawiał ze ustaerka moze byc inna i zaczoł szukac po kablach i znalazł problem.Pod gumowa osłona w ktorej sa kable(lewa strona w sedanie przy klapie jak otworzymy)był przetarty kabel i gdy kabel dobrze sie układał klapa normalnie sie otwierała.Elektryk przecioł kabel i załozył złaczke i problem z glowy:) Poszukajcie u was pod ta guma;) Moze macie ten sam problem:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Miałem podobny problem jak u was w sedanie.Ja juz nawet kupiłem siłownik do wymiany i pojechałem do elektryka na wymiane.Elektryk obstawiał ze ustaerka moze byc inna i zaczoł szukac po kablach i znalazł problem.Pod gumowa osłona w ktorej sa kable(lewa strona w sedanie przy klapie jak otworzymy)był przetarty kabel i gdy kabel dobrze sie układał klapa normalnie sie otwierała.Elektryk przecioł kabel i załozył złaczke i problem z glowy:) Poszukajcie u was pod ta guma;) Moze macie ten sam problem:) pozdrawiam

ELo

To sprzedaj mi ten siłownik. Ja mam na pewno trafiony. Przy dużym słońcu, po kilkukrotnym naciśnięciu klamki ( bez ruszania klapy ) siłownik przestaje działać.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Miałem podobny problem jak u was w sedanie.Ja juz nawet kupiłem siłownik do wymiany i pojechałem do elektryka na wymiane.Elektryk obstawiał ze ustaerka moze byc inna i zaczoł szukac po kablach i znalazł problem.Pod gumowa osłona w ktorej sa kable(lewa strona w sedanie przy klapie jak otworzymy)był przetarty kabel i gdy kabel dobrze sie układał klapa normalnie sie otwierała.Elektryk przecioł kabel i załozył złaczke i problem z glowy:) Poszukajcie u was pod ta guma;) Moze macie ten sam problem:) pozdrawiam

A jak się dobrac wogóle do tej klamki, gdzie trzeba zacząć rozbierać? Co odkręcić najpierw ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się dobrac wogóle do tej klamki, gdzie trzeba zacząć rozbierać? Co odkręcić najpierw ?

ELo

Zdemontuj tapicerkę klapy bagażnika i wszystko będziesz miał jak na dłoni.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

zacząłem się trochę bawić zamkiem i jedyne co mi przychodzi do głowy to, to że musi być gdzieć problem z prądem i dlatego nie da się otwożyć klapy bezpośrednio z zamka. o ile wiem to ma jakiś związek również z oświetleniem bagażnika bo właśnie też mi nie świeci, ale wygląda na to że bez wizyty u elektromechanika się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam . Ja mam rowniez podobny problem z tym , ze u mnie nawet z pilota nie otwiera klapy , tylko slychac jakies lekkie klikniecia przy pierwszych trzech prubach otworzenia klapy . Moje pytanie to czy przyczyna jest takze silownik ?

Z gory dziekuje za podpowiedz . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej,

ten numer z blaszką 2 posty wyżej jest "przezarąbisty". Objawy miałem jak wszyscy, czyli po kilku krotnym naciśnięciu siłownik przestał działać. w moim przypadku za materiał posłużyła metalowa pulapka na szczury(nic innego nie miałem pod ręką)

, z której wyciąłem brakujący element.

Pół godz roboty 3 browarki, a wrażenia z otwieranej klapy na dotyk niezapomniane :sortof:  Polecam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

To nie jest żadna "blaszka", tylko zabezpieczenie przeciążeniowe. Wstawiając zwykłą blaszkę trzeba liczyć się z tym, że gdy coś się zawiesi i silniczek będzie pracować cały czas, to się spali. Nawet nie trzeba wstawiać blaszki, wystarczy zlutować styki, które ona łączy.

Przyczyna leży w zafajdanym komutatorze silniczka, wystarczy go przeczyścić, zwłaszcza te dwa rowki i silniczek hula, aż miło. Gdy komutator jest brudny, to silniczek bierze więcej prądu i "blaszka" odcina jego dopływ. Zwłaszcza, gdy bagażnik jest nagrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie