Skocz do zawartości

"Buczenie" 100 - 140 km/h


niula

Rekomendowane odpowiedzi

Audi A3 8P z 2008, przebieg 90k km

Mam taki problem: przy prędkości powyżej 100 km/h słychać wyraźne "buczenie" :) przez 3 sek i potem 3 sek ciszy, wyłączyłem silnik i "buczenie" nadal nie ustępuje. Wydaje mi się że to coś w zawieszeniu. Raczej nie łożysko wtedy "buczenie" byłoby ciągłe? Jak kupowałem auto założyli mi 4 nowe opony. Z tyłu są dwie identyczne, ale że nie mieli dwóch takich samych na przód to są inne (ta sama oś dwie różne opony). Czy to może być przyczyna? Czy przychodzi wam coś do głowy?

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przyczyna jest prosta i są nią różne opony z przodu - powinny być takie same na jednej osi!

Pozdrawiam

Ale jesteś pewny? Miałem nie raz różne opony na tej samej osi i nie miałem takich problemów. Może rzeczywiście to auto jest tak wyciszone że słychać takie "pierdołki" - sam nie wiem. Poszukałem trochę i znalazłem, że być może to wina łożyska. Z kolei pamiętam że jak miałem problemy z łożyskiem w innych samochodach to "buczenie" było ciągłe. :(

P.S. w Irlandii nie ma takich wymogów żeby opony były identyczne - muszą mieć jedynie podobne bieżniki (i mają)

Edytowane przez niula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem prawdopodobnie są to opony, bo łożysko wyłoby ciągle i na pewno byś to wykrył. Poza tym moim zdaniem opony na jednej osi powinny być takie same, ponieważ nawet gdyby miały taki sam bieżnik, to przecież wykonane są z innych materiałów, każda opona wykonana jest inaczej i ma inne właściwości trakcyjne. Nie napisałeś gdzie to buczenie występuje - jeżeli z przodu to przyczyną mogą być jednak opony. No chyba, że ktoś ma inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jak będę miał chwilkę czasu w weekend, to przełożę te dwie z tyłu na przód, chociaż nie wiem czy to coś zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie