Skocz do zawartości

Spalanie


miecz0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.Kupiłem nie dawno a4b6 avant i mój komputer potrafi pokazywać chwilowe spalanie nawet 35l\100.Troche mnie to niepokoi bo dużo rzeczy w tym jest nie tak jak trzeba i podejrzewam że to może być EGR choć nie znam się aż tak więc stąd pytanie.Jak by ktoś mi jeszcze napisał jakie jest faktyczne spalanie w mieście i na trasie to może mi rozwieje wątpliwości.Narazie zatankowałem 18 litrów i przejechałem w mieście 150 km a jest juz na rezerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to przy ruszaniu ale gwaltownie to raczej nie ruszam.jeżdze tak max do 2000 obr.a właśnie przed chwilą zrobiłem rundke i nawet potrafilo pokazać 40l/100

a a tak w ogóle to mamy te same silniki tzn avf tylko ty masz 160 km a ja 130 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

Powiem tak, mi też pokazuje wartości w granicach 40l/100km są to wskazania chwilowe, szczególnie przy ruszaniu, przyśpieszaniu, Podczas normalnej jazdy w przedziale 120-140km/h 6.5-7l/100km. Przed wirusem spalanie było wyższe. Także moim zdaniem nie masz się czym martwić. Pisałeś,ze zatankowałeś 18 litrów. przejechałeś 150 kilometrów po mieście i zapaliła się rezerwa, Rezerwa zapala się gdy masz do przejechania jeszcze około 90 km. Czyli szybko licząc na 18 litrach zrobisz 240km - średnie spalanie 7.5l. A jakie jest faktyczne spalanie - zależy od rozmiaru buta jaki nosisz :cigar:

Piszesz tez, że w aucie dużo rzeczy jest nie tak jak trzeba i podejrzewasz EGR. Co jest nie tak i dlaczego podejrzewasz EGR?

Pzdr

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w sumie myslalem że egr odpowiada za spalanie ale napewno masz racje co do tego spalania.jeśli chodzi o rzeczy ktore są nie tak to kupiłem po prostu auto gdzie trzeba w nie troche zainwestować tzn tak myślałem ale się przeliczyłem.moje usterki były troche kosztowne tzn klima nie działała, amory tył do wymiany wahacz i końcówki wahacza,w środku trochę zmęczony kierownica wytarta przyciski siedzenie i już powoli mam dość ale cena była atrakcyjna 15500 a teraz walczę i stąd moje obawy.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj różnicę ceny, do auta nie zmęczonego i będziesz przynajmniej wiedział, że masz wszystko w porządku

A tak na poważnie, jak masz jakieś wątpliwości co do pracy silnika, zrób logi stat.i dyn. Wrzuć i pomyślimy

Pzdr

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. byłem teraz nad morzem i co do tego spalania to chyba mam walnięty termostat bo zatankowałem do pełna czyli 70litrów i przejechałem na nim 1100 km po trasie.średnie spalanie wykazało mi 5.7km/100 ale jechałem 100-110 km/h średnio co najważniejsze to temperatura nie przekraczał 60 stopni i stąd moje obawy.Może coś z tego wywnioskujesz.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze ze dwa pytanka jak byś mógł mi pomóc.1.jakie bys zaproponował tarcze i klocki ale ze średniej półki 2.mam problem z przełącznikiem świateł tzn mam ksenony i jak dam na zero to po przekręceniu kluczyka automatycznie włącza mi się on :/ moim zdanie nie powinno być tak ale pokrętło jest z funkcją auto.może jest zły przełącznik nie powinien być z auto.dzięki z góry za odpowiedz :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

Może i termostat zanim jednak go wymienisz sprawdź czujnik temp., tak jak radzi Jeżu. Po co dwa razy płacić.

Tarcze LUC DF2652, klocki ATE 174FG - jeżdżę na takim zestawie jedyny mankament, brudzą felgi.

Co do świateł nie wiem, nigdy nie miałem automatu.

Pzdr

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz funkcje leving/coming home? Może masz czujnik deszczu/zmierzchu? No to skoro masz włacznik z auto to do tych funkcji jest on potrzebny...

Edytowane przez Jeżu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam funkcje leving/coming home ale czujnika deszczu raczej nie choć nie wiem jak do końca to sprawdzić.Czyli przy tych funkcjach musi być auto?Hmmm więc mam coś nie tak z tymi światłami teraz jest ok bo pogoda sprzeja ale w zime bedzie lipa;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam funkcje leving/coming home

No więc włacznik musi mieć auto....prawidłowo... ale wracamy do tematu jeden problem jeden temat. :sortof: Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tematu to musze czekac na swojego mechanika bo poszedł na urlop ale cały czas sie zastanawiam czy to może być tylko termostat bo nawet przy wolnych obrotach na luzie i postoju spalanie wskazuje bardzo różnie 7.4 lub 4.0 l/100 km nawet gdy jeżdzilem octawią która miala też komputer spalania to przy wolnych obrotach spalała max 1l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko A4 nie pokazuje w litrach na godzinę na postoju, tylko na fisie jest ostatnia zapamietana wartość w litrach na 100km. Fis nie jest tu taki doskonały. Zupełnie inaczej mogłeś mieć w Octavii. Ja mam porównanie np do Tourana, gdzie fis jest o wiele dokładniejszy zwłaszcza na biegu jałowym... pokazuje w l/h. Więc sie tym nie sugeruj, tylko sprawdz wlewając pod korek przejeździć i znów pod korek... Najlepsza metoda....

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie