Skocz do zawartości

Klakson


gaviscon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie, mam problem z klaksonem. Przy zakupie swojego "Dreamlinera" wszystko było ok, dzwięk był potężny i dostojny ale od kilkunastu dni trąbi (że się tak wyraże) jak jakaś cnotka tzn dzwięk jest cieńki i taki jakiś piskliwy aż wstyd trąbić więc go przestałem używać. Pytanie brzmi gdzie jest zamontowany klakson, bo nie mogę go zlokalizować i co może być przyczyną ewentualnie jak go przywrócić do normalnego działania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z nieoficialnych źródeł dowiedziałem się że klakson jest pod zdeżakiem i nie jeden a 2 wiec chciałbym się dowiedzieć czy faktycznie tak jest? Bo jeśli nie to po co mam rożkręcać  pół auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem tego problemu. Zazwyczaj wypowiadam sie jak mialem z czyms stycznosc, jednak raczej doradze niz zaszkodze w tym temacie ;) Sa dwa. Wystepuja na wysokosci oslony od lampy przeciwmgielnej. Chyba po kazdej stronie, ale zacznij od strony pasazera bo moze tam dwa sie znajduja. Szkoda ze wczoraj wczesniej nie napisales posta bo mialem lampe sciagnieta to bym zobaczyl jak jest, fote walnal. Sciagnij same lampy (zanim wezmiesz sie za sciaganie calego przodu) powinienes miec wystarczajaco miejsca zeby go wyciagnac. Raczej z tego co wyczytalem jest "nierozbrajalny" gdybys chcial go naprawiac. Trzeba po prostu wymienic.

 

 

Masz tu fotke pogladowa pomoze Ci, ale to nie powinno byc trudne. To "kolko" czarne obok jedynki to wlasnie klakson

 

connections.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wyślij mi jak masz jakie kolwiek informacje bo nigdy tego nie robiłem i nawet mnie to przeraziło bo chyba lampy będzie później trzeba ustawic ? Niby proste ale jednak nie dokońca, to już nie to samo co polonez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ja tam stosuje tylko elektryczna regulacje i swieca mi dobrze po zalozeniu  :) tutaj masz jak usunac lampe tak od 1 min jest to krok po kroku takze dasz rade ;) subokret torx 30 musisz miec taka gwiazdka w castoramie chyba z 8 zl kosztuje.

 

Jakbys jednak chcial ustawic lampy bo cos by nie gralo to masz tutaj schemat, nie wierze ze bedziesz miec jakikolwiek problem z tym :) 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/196/1rjb.jpg/

Edytowane przez kokojumbo
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

wykręciłem lampę faktycznie prosta sprawa 4 śruby i lampa ściągnieta, zamówiłem klakson na allegro (prawy bo właśnie ten mi padł) jeszcze upewniałem się z gościem czy faktycznie posiada prawy i oczywiście dostałem lewy. Brak słów. Powiedzcie mi teraz czy jakiś inny klakson pasuje do A4 b6 np może z jakiegoś VW ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilem ze bedzie proste jak budowa cepa ;) napewno pasuje z jakiegos VW, skody itd ale lepiej zapytaj w sklepie lub zadzwon do kogos kto handluje czesciami i sie zna na tym. Przypadek gdy cos zamawiasz i chcesz prawe, upewniasz sie ze maja prawe, a dostajesz lewe nie jest mi obcy ;)

 

I jak w ogole z dostepem do klaksonu ? Po wyciagnieciu lampy nie ma problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ściągnięciu lampy klakson widać jak na dłoni i chyba nie ma innej drogi do klaksonu jak tylko ściągnąć lampę, później zostaje wykręcić tylko 1 śrubę którą jest przykręcony klakson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie