Skocz do zawartości

Szuranie, tarcie, w trakcie jazdy, podczas skrętu w lewo


mrb3befree

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, zima minęła, przyszła wiosna i niestety przyszły nowe problemy z moim autkiem (Audi a4 b6 Avant 1.9TDI)
Jak w temacie, wczoraj zauwazyłem ze podczas skręcania w lewo (tylko i wyłącznie w lewo) na przykład podczas nawracania na rondzie, przy większej prędkości, bo gdy jade spokojnie nic nie słychać, coś tak jakby trze,  dźwięk dobiega prawdopodobnie z lewego albo prawego koła i nasila się gdy zwiekszam prędkość a auto ma większe przeciążenie. Na co zwrócić na samym początku uwagę? Na przeglądzie (zimą) na szarpaku zawieszenie jeszcze dawało całkiem radę, wymieniłem osłonę na przegłubie i nic się nie działo. gdzie szukac przyczyny? Przegłub wdł. mnie bardziej by stukał a nizeli szurał czy tarł? Wiem że przyczyn może byc kilka albo nawet kilkanaście, ale napewno duzo mozna wyeliminować. TRZE, SZURA tylko przy ostrzejszym nawrocie, podczas jazdy na wprost, wstecz i skręcaniu w prawo nic sie nie słuchać, podczas spokojnego zawracania również nic nie słychać, na postoju na biegu jałowym gdy skręcę koła maksymalnie też nie słychać tego dźwieku. Licze na jakieś podpowiedzi i mam nadzieje, że to nic poważnego. Pozdrawiam

b3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

 

Piszesz, ze dźwięk się nasila, czyli odgłos dobiega od czegoś co się obraca, prawy przegub, łozysko koła?

Nadkole się nie odkręciło i skręcone koło, nie trze o nie?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Muszę skorygować troszkę moją wypowiedź. Dźwięk dochodzi z prawego tylnego koła, dzisiaj posadziłem kolegę z boku i sie wsłuchalismy dobrze w ten dźwięk. Na rondzie zrobiłem pare kółek i odgłos nasila się przy większym przeciążeniu ale dobiega definitywnie z tyłu, kiedy skręcam mocno w lewo i gdy nacisk na prawą tylnią oś jest większy. Trochę mnie to uspokoiło bo dosyć bardzo uszczupliło możliwe usterki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie