Skocz do zawartości

Auto słabo zapala przy minusowych temperaturach


edison22

Rekomendowane odpowiedzi

witam.Mam taki problem ze samochod zle zapala przy minusowych temperaturach(zaczyna zle palic juz od 2 stopni w doł czyli na minus)Dodam ze na ciepłym pali za kazdym razem,lecz na zimnym w mroz kreci i zapala za kazdym razem ale z trudnascia mu to przychodzi.Jak sie go zapala to trzeba czasami trzymac go na rozruszniku i po jakims czasie załapie(tak jakby paliwa mu brakowało).Nie wiem gdzie sie udac,czy co kolwiek robic,mechanicy mnie kasuja a nic nie robia  ztym.Prosze o pomoc.pozdr

 

 

 

w Aucie wymieniłem:swiece zarowe,akumulator,rozrusznik,turbine(ustawiona synchronizacjia)filtry i dalej jest ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw go przodem w dół (z górki) i sprawdź czy odpala. Może wina nie tkwi w tym czy ciepły czy zimny tylko czy stoi długo czy krótko pod górkę. Jeśli odpali z górki to oznacza zapowietrzanie się układu paliwowego.

Edytowane przez stempel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbytnio nie mam u siebie gorzystego terenu ale sproboje cos zainicjowac.

Jezeli bedzie tak jak mowisz co w dalszym kierunku trzeba robic?

dzieki bardzo za odpowiedz

Edytowane przez michał JAGODA#
Nie cytuj posta pod postem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę u siebie z podobnym problemem w A4 B7, ale tak jak mówię u mnie temperatura nie ma wpływu, raczej czas i pozycja (przód pod górkę)

z górki zawsze odpala.

 

Jako pierwsze sprawdziłem pompę podciśnienia (rozszczelniają się) niestety u mnie to nie to,

jestem umówiony na wymianę uszczelniaczy pompowtrysków w tym tygodniu - mam nadzieję że pomoże,

pochwalę się napewno.

Edytowane przez michał JAGODA#
Nie cytuj posta pod postem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwal sie  co ci zdziałaja:) Mozesz mi powiedziec w ktorym miejscu jest tam pompa?gdyz moze u mnie bedzie taka przyczyna ze sie rozszczelniła;/

 

i Ile kosztuje cie wymiana uszczelniaczy łacznie z robota?moze tez bym sie wybrał jakby u ciebie  to pomogło.

Edytowane przez michał JAGODA#
Nie cytuj posta pod postem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

 

Przykręcona jest do tylnej części głowicy ( od strony grodzi silnika ) Po zdjęciu górnej osłony silnika, widać ją jak na dłoni. Skoro macie problemy ze zlokalizowaniem tej pompy w swoim silniku, nie radzę zabierać się za samodzielny demontaż czy też naprawę.

 

Pzdr

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Heyaa

Dzisiaj byłem na wymianie uszczelniaczy na pompowtryskach.Nie były w najgorszym stanie ale wymienili wszystkie +nowe sruby.Kat Był przestawiony o 200stopni.Podziele sie z wami wrazeniami po pierwszej nocy,narazie auto chodzi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj z rana było -2 i po wymianie uszczelniaczy dalej samochod zle zapala;/dodam ze silnik zdaje sie minimalnie mocniejszy,tyka idealnie,ale co moze byc dalej przyczyna tego?

moze czujnik temperatury cieczy?ma to cos wspolnego z odpalaniem?albo moze przepływomierz?jak to sprawdzic?jak poodpinam kostki to sprawdze to w jakis sposob czy nic to mi nie pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mojego brata były te samy problemy z odpalaniem. Wymienił czujnik temperatury cieczy i jak ręką odjął. Zaczął palić po zimnych nockach więc wymień ten czujnik i powiedz jakie efekty.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

 

Widzę, że lubicie bawić się w zgadywanki i wymianę wszystkiego co ktoś napisze. Proponuję zmienić samochód, na taki który odpala :) A tak na serio może przydałoby się Vaga podłączyć, sprawdzić temp, dawki rozruchu, dawki i korekty PD, itd... Zmierzyć ciśnienie na tandempomie- -to już bez vaga. Ludzie nauczcie się przeprowadzać diagnostykę a nie bawić się w zgadywanki na forum.  U mnie przyczyną ciężkiego rozruchu był walnięty PD

 

Pzdr

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem u mechanika ktory robi softy na chip tunning.Sprawdzal wszystko jeszcze raz "wtryski pompe,dawki rozruchu itp" i powiedział ze wszystko sie zgadza i nie ma czego sie czego czepic.Własnie tez obstawiał na czujnik temp. gdyz  sa zasniedziałe styki i nie moglismy wyciagnac czujnika i wymienic go na drugi bo tak jakby go zassało i nie chciało puscic a nie chcielismy ryzykowac zeby wyleciał płyn bo dopiero nowy zalałem,takze bedziemy sie tym bawic w najblizszym tygodniu,druga sprawa jest taka ze na Vagu na tescie licznika pokazało ze cos jest z licznikiem bo nie pokazuje temp  na zegarach i nie daje gongu podczas przekroczenia zadanej predkosci.Nie wiem czy to tego moze byc wina,ale zobacze po wymianie czujnika.Druga sprawa to EGR.Ostatnio falowały mi obroty na postoju i z egr leciały spaliny to zesmy go wyciagneli w celu wyczyszczenia,po wyciagnieciu ukazał nam sie zasyfiony sadza a klapka gaszaca byla praktycznie zamknieta i dlatego auto było takie słabe.PO wyczyszczeniu samochod nabrał mocy iostatnio przy -5 odpalił bez zajakniecia nawet.Nie wiem czy to była wina tego ale auto od tego czasu zwinniej jezdzi i ma lepszy rozruch.dam znac jak po wymianie czujnika.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

 

EGR zasyfiony sadzą, żadna rewelacja, raczej normalny widok. Przy prawie zamkniętej klapie gaszącej nie odpaliłbyś auta nawet przy +20 stopniach, poza tym samoczynnie się nie zamknie, ponieważ jej pozycja jest normalnie otwarta, więc sprawdź zawór vacuum od niej.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona była tak zabrudzona ze nie chciała sie wogole ruszac,po wyczyszczeniu chodzi bardzo dobrze,zobaczymy jak bedzie jakis wiekszy mroz co sie bedzie działo.

Dam znac co i jak.

Pzdr

Edytowane przez michał JAGODA#
Nie cytuj posta pod postem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie