Skocz do zawartości

Problem z mocą.. Brak mocy :(


paszi35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem użytkownikiem samochodu Audi A6 2001 1.9TDi 130km i od pewnego czasu mam problem z mocą :( nikt nie potrafi mi pomóc. Problem wygląda następująco: Samochód na wolnych obrotach zachowuje się normalnie dochodzi do czerwonego pola na obrotach. natomiast kiedy zaczynam jazdę i wrzucę bieg zaczynają się problemy z mocą. wskazówka obrotomierza nie przekracza 2000obr/min. a prędkość maksymalna to 100km/h. pedał w podłodze i dalej to samo, zero mocy. Mechanik wymienił następujące części:

pompo wtryski, turbina (regeneracja) moduł n75, czujnik ciśnienia, sprawdzony został przepływomierz. Samochód został podpięty pod komputer i nie wykazuje żadnych błędów... czy ktoś miał podobny problem?? prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

 

Przed wymianą pompek i regeneracją turbiny, filtry zostały sprawdzone? Z resztą, dlaczego pompki były zmieniane?? Coś było nie halo z logami?

Takiego muła miałem kiedyś w HDI jak zapomniałem odmy założyć, sprawdź ją.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdź jeszcze czujniki temperatury. Miałem kiedyś stłuczkę. Urwało czujnik temperatury powietrza na zewnątrz (umocowany był gdzieś przy atrapie z przodu)... i auto zaczęło jechać, jak opisałeś: na luzie niby pracuje normalnie, ale na drodze 2000obr to był max.

Autem dojechałem do blacharza. Blacharz robiąc swoją robotę znalazł ten czujnik i polutował go. Jak skończył klepać, to okazało się, że auto jechało już normalnie.

Wiem, że to brzmi dość niewiarygodnie, ale tak po prostu było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ojciec kumpla posiada Peugeota też w HDI i miał ten sam problem :) sprawdzali wszystko po kolei i wszystko było okey ale auto nadal jechało max 100km/h okazała się, że jakieś sitko się przekręciło o 90 stopni (jak dobrze pamiętam to w kacie). I nie pamiętam co z nim zrobili czy wycięli czy spowrotem osadzili tak jak ma być ale auto już jeździ normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie