Skocz do zawartości

Czujnik oleju do wymiany ?


Darwek24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!! Zapala mi się żółta kontrolka poziomu oleju, gdy sprawdzianem poziom oleju na bagnecie jest na max, dolałem na maxa i zgasła i tak po przejechaniu kilku km znowu mi się zapaliła i gdy zgaszę silnik odczekam godzinkę przekrece kluczyk w stacyjce pokazuje OK i znowu jadę do pracy kilka km i znowu się dziś zapaliła tak 2 dzień, dolewac olej nie chce przecholowac z tym olejem, a może czujnik uszkodzony, a gdzie on się wogole znajduje, miał ktoś już taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest od dołu w misce olejowej od spodu taki charakterystyczny trójkąt z wtyczka. Najprostsza metoda to go wyciągnąć i dobrze wypłukać np w benzynie lub nitro.

Nie dolewaj oleju bo to nic nie da a masz pewnie max na bagnecie klub powyżej.

 

Drugi sposób to wykodować go vcds by nie pokazywał "niskiego" poziomu oleju na liczniku.... (metoda szybka)

 

Mi pierwszy sposób pomógł... i jest wszystko OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

ale podobno ma znikac jak podniose maske komp kasuje blad (podnoszac maske naprawiam\wymieniam czujnik) a jak sie vcds wykoduje niski poziom oleju moze mi ktos napisac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie maski zawsze skasuje potrzebę silnika na dolanie oleju (na ileś tam km nieważne)


 

Darek wchodzisz vcds w licznik najpierw dostęp upoważniony (16)

Login: 13861
Adaptacja, kanał 38, 39 z 1 na 0. Wystarczy tylko któregoś z tych dwóch...

Edytowane przez Jeżu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam problem z tym czujnikiem, mianowicie świeci mi się ta żółta kontrolka, jednak czyszczenie, a następnie wymiana czujnik poziomu oleju na nowy nie pomogła. Również psikanie wtyczki kontakt spreyem nie pomaga. Podnoszenie maski nie kasuje błędu. Komputer wyrzuca jeden błąd właśnie cujnika poziomu oleju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie