Skocz do zawartości

Jakie świece zapłonowe 2.8 30v ACK


RadekA6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Jakie macie świece w swoich samochodach ? Czy ktoś testował irydowe albo platynowe ? czy NGK to dobry wybór . Do tego modelu idą wg katalogu NGK BKR6EKUB Ale mi się wydaje że te produkcji Francuzkiej mają jakąś wadę . Atuo ma wszystko wymienione caly uklad paliwowy powtarzam caly paliwowy i caly zapłonowy no i nadal ciężko go odpalić rano jak zimniej się robi. Tak jakby nie na wszystkie załapał i po chwili dopiero wchodzi na obroty a dodatkowo czuć po chwili niedopaloną benzynę z wydechu . Dlatego obstawiam właśnie świece. Auto ma instalację LPG ale odpala na benzynie . Isntalacja też została odłaczona na miesiac i nie bylo poprawy wiec to nie wina LPG. Wydaje mi się że to świece . Może NGK irydowe pomogą ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mamy jeszcze w gronie rodzinnym małego benzynowo-lpg Peugeota 206 1.1 Tam są w tym momencie założone są boscha. Uważam w tym momencie,że Ngk trochę się popsuło. Zwłaszcza gdy produkowane są we Francji oraz Hiszpanii. Dlatego polecam Boscha lub Beru. Ostatnio też miałem podobne problemy i po wymianie świec jest już ok. Spróbuj założyć Beru Z145 0002340102 lub ewentualnie Boscha +23. Jedno mnie zastanawia odstęp w tych świecach to 1,35mm Natomiast Bosch zaleca do lpg tkz. +13 gdzie odstęp jest 0,8mm. Pytając gazownika jakie świece, kazał zakładać normalne świece do benzyny, nie do lpg. Spróbuj podpytać gazownika co zaleca... Wydaje mi się, że świeca platynowa nic tu nie pomoże, a szkoda kasy... Pamiętaj przy wymianie o prawidłowym momencie dokręcania 25-28Nm Pozdrawiam

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie