Skocz do zawartości

nie mogę wyjąć przedniej lampy w a4 b7


alfsound

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.mam mały problem,pzepaliła mi się żarówka od kierunkowskazu w lewej przedniejlampie.Tak więc muszę ją wyjąć.Problem w tym że nie wiem jak.Odkręciłem już 3 śruby ale sama lampa siedzi tak jak by była jakaś specjalna technika jej demontażu.Są to lampy z biksenonem i białym kierunkiem.

Czy ktoś wie jak wyjąć tą lampę,czy muszę jechać do warsztatu i czy czasem nie trzeba rozebrać (pół auta)żeby to zrobić.Dodam tylko ,że przebywam tymczasowo w Holandii i nie uśmiecha mi się jechać do warsztatu,bo ci kolesie oszaleli z cenami ...

Pozdrawiam !!!

post-6253-0-54113100-1311362359_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę...Postaram się pomóc... Lampy nie musisz wyciągać, aby wymienić kierunek.

Wymiana żarówki świateł kierunkowskazu

Wymontowanie

Lewy reflektor:

– Wymontować pojemnik na płyn do mycia: Audi A4, Audi S4.

– Tam, gdzie jest, zdjąć przewód przelewowy -2- z części pojemnika -3-.

– Wykręcić nakrętkę -1- i śrubę -4-.

– Wyciągnąć w górę górną część pojemnika z jego części dolnej.

Dołączona grafika

Prawy reflektor:

– Poluzować osłonę nadkola w przednim obszarze. (patrz strzałki)

Dołączona grafika

Dotyczy wszystkich:

– Obrócić oprawę -3- w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara -patrz strzałka- i wyjąć ją z obudowy.

– Wykręcić żarówkę z oprawy.

Dołączona grafika

Zamontowanie

Zamontowanie przebiega w odwrotnej kolejności, przestrzegać przy tym następujących punktów:

– Umieścić nową żarówkę w obudowie, jednocześnie nie dotykając gołą ręką szklanej bańki żarówki.

– Podczas umieszczania oprawy w obudowie, oznaczenia -1- i -2- muszą znajdować się naprzeciw siebie.

Lewy reflektor:

– Zamontować pojemnik na płyn do mycia: Audi A4, Audi S4.

Prawy reflektor:

– Zamontować osłonę nadkola z przodu

:dobranoc:

Edytowane przez Jeżu
Dokładka drugiej strony
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie .

Przepraszam za nieporozumienie (dla mnie nauczka na przyszłość).Źle to napisałem ,to nie ta strona ,lampa lewa ale jak się stoi przed autem czyli inaczej od pasażera...

Czy nie przesadzę jeśli ponownie poproszę o słowo wsparcia..

Dzięki za intencję i szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem swój pierwszy post... Dokładka prawej strony.... Stawiasz :piwo: Piękny wózek zapodaj na forum.... Pozdrawiam...

Edytowane przez Jeżu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kolego za pomoc.Kupiłem żarówki w salonie Audi i dałem radę je zainstalować.Bez twojej pomocy to bym chyba musiał pojechać do Audi na wymianę.Oni trochę oszaleli,godzina pracy warsztatu to 80 euro,do tego żarówka ,a na tym się nie koniec.Muszą podłączyć auto do kompa itd itp.za wszystko kasują.Reasumując chcieli ode mnie 126 euro za wymianę żarówki.Ostro co!!!?Jeszcze raz dzięki.Jak będzie ładna pogoda to porobię fotki i dodam na forum.Nadmienię ,że mam zamiar zmienić a4czkę na a5czkę jeszcze nie wiem dokładnie kiedy ale już zaczynam się rozglądać za czymś w odpowiednim kolorze... :D

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz za niewiedzę się płaci... Musieli nawet skasować błąd spalonej żarówki to już przesada...Ważne że sobie sam zrobiłeś... Kupuj tą A5 i dziel się wrażeniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam podepnę się do tematu mianowicie:

Zaparował mi prawy bixenon w b7.Chcę wymontować lampę żeby to jakoś wyczyścić.Czy da się wyciągnąć lampę bez odkręcania zderzaka? Kieruję do Ciebie Jeżu to pytanie bo widzę że jesteś tu "ekspertem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witaj Login100

 

Często pomaga dokładne odpowietrzenie lamp przez zdjecie gumowych zaślepek i przedmuchanie otworów odpowietrzających spreżonym powietrzem :)

Pozdrawiam - Fred

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam! Odgrzeję temat.

 

Również mam problem z parującą lampą.

@fred - mógłbyś sprecyzować, które są te otwory odpowietrzające ?

 

Jeśli to nie pomoże czy aby wyciągnąć reflektor - należy koniecznie ściągać zderzak - czy wystarczy go odkręcić z jednej strony i delikatnie odgiąć?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie