Skocz do zawartości

Audi A4 B6 problem z poborem prądu


rafalski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzieje się tak w momencie kiedy samochód jest zamknięty (nie mam alarmu- tylko centralny zamek).

Podpiąłem miernik, wyprowadziłem kabelki na zewnątrz, pozamykałem wszelkie drzwi i klapy, zamknąłem centralnym i czekałem. Prąd po ok. półtorej minuty spadł do 0,05A a kilka chwil później do 0.01A. Z tego co mi wiadome to tak powinno być już cały czas. Otóż nie... po 4-5 godzinach trójkąt od awaryjnych zaczyna migać w cyklach: 5s świeci, 1s nie świeci i tak w kółko. W momencie gdy trójkąt świeci to pobiera prąd ok 0,7-0,8A. Rozłączyłem obwód (bez otwierania samochodu z centralnego) poprzez odłączenie przewodu od miernika. odczekałem kilka minut i podłączyłem jeszcze raz. po ok3-4 minutach (a nie jak wcześniej po 4-5 godzinach) znów zaczął migać trójkąt. I tak się już działo po każdym rozłączeniu miernika. Jak otworzyłem auto i zamknąłem i znów robiłem ten sam test to miganie pojawiło się po ok 2 godzinach.

Pytanie co to może być? Czy audi jw taki sposób sygnalizuje błąd czy coś? jak sprawdzić co pobiera prąd skoro to pojawia się przy zamkniętych drzwiach i uzbrojonym centralnym? Próbować jeszcze czy się pojawi ten problem przy otwartych drzwiach (żeby mieć dostęp do bezpieczników)?

Proszę o poradę lub diagnozę co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat ciągle aktualny.

Ostatnio wykonałem kolejny test: otworzyłem drzwi kierowcy, śrubokrętem "zamknąłem" drzwi (oszukałem czujnik żeby wiedział że drzwi sa zamknięte) i zamknąłem samochód z pilota. Otworzyłem pokrywę bezpieczników, poczekałem aż trójkąt zacznie migać (bo teraz już miga po paru minutach od zamknięcia samochodu) i wyjmowałem i wkładałem z powrotem po kolei wszystkie bezpieczniki... no i klops. trójkąt cały czas migał, nie zareagował na wyjęcie żadnego z bezpieczników.

Czy ktoś pomoże? dopóki jeżdżę codziennie to spoko. ale niech się zdarzy ze zostawię samochód na dłużej i będzie lipa. nie mam dobrego elektronika więc próbuję własnymi siłami, a po za tym wtedy mam pewność że zrobię dobrze i nie zapłacę fortuny za pierdołkę.

Ewentualnie proszę o kontakt o jakiegoś dobrego (czytaj sprawdzonego i polecanego) elektryka/elektronika od samochodów z Torunia lub okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie proszę o kontakt o jakiegoś dobrego (czytaj sprawdzonego i polecanego) elektryka/elektronika od samochodów z Torunia lub okolic.

Hej,spróbuj w Bydgoszczy na Nakielskiej, nie pamiętam dokładnie gdzie. Kiedyś jak mnie dopadło w Bydgoszczy, każdy mnie odsyłał do niego. Niestety facet miał czas dopiero za dwa tygodnie, a ja potrzebowałem pomocy natychmiast. Nie wypowiem się zatem na temat poziomu jego usług.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciągle aktualny.

Ostatnio wykonałem kolejny test: otworzyłem drzwi kierowcy, śrubokrętem "zamknąłem" drzwi (oszukałem czujnik żeby wiedział że drzwi sa zamknięte) i zamknąłem samochód z pilota. Otworzyłem pokrywę bezpieczników, poczekałem aż trójkąt zacznie migać (bo teraz już miga po paru minutach od zamknięcia samochodu) i wyjmowałem i wkładałem z powrotem po kolei wszystkie bezpieczniki... no i klops. trójkąt cały czas migał, nie zareagował na wyjęcie żadnego z bezpieczników.

Czy ktoś pomoże? dopóki jeżdżę codziennie to spoko. ale niech się zdarzy ze zostawię samochód na dłużej i będzie lipa. nie mam dobrego elektronika więc próbuję własnymi siłami, a po za tym wtedy mam pewność że zrobię dobrze i nie zapłacę fortuny za pierdołkę.

Ewentualnie proszę o kontakt o jakiegoś dobrego (czytaj sprawdzonego i polecanego) elektryka/elektronika od samochodów z Torunia lub okolic.

Podobno w okolicach Torunia najlepszy jest Piotr z Lubicza, jednak nie mogę tego potwierdzić, ponieważ nigdy nie korzystałem z jego usług. Miałem kiedyś do niego numer, ale niestety zgubiłem. :(

Ze swojej strony mogę polecić Pana Marka Porę z Przysieka, który co prawda jest zawalony robotą i lubi przeciągać naprawy, to jednak jest rzetelny i uczciwy. Jak nie będzie umiał rozwiązać problemu, to sam poda Ci namiary na tego Piotra z Lubicza. ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie