Audi A4 B6 (2000-2004)
Forum Audi A4 B6. Możesz tu pisać o swoich uwagach na temat tego modelu, zaczerpnąć wiedzy na jego temat oraz poprosić o pomoc związaną z tym modelem...
727 tematów w tym forum
-
Witam wymienialem olej i wszystkie filtry w tym filter paliwa naturalnie go odpowietzrylem zrobiłem nim 8 kilometrów 3 krotnie go gaszac I odpalajac za 4 razem odpalil na kilka sekund I zgasł i już nie chce odpalić akumulator naladowny chelta pompę paliwa słychać Ale nie odpala co może być przyczyną ????? pozdrawiam
-
- 0 odpowiedzi
- 2,2 tys. wyświetleń
-
-
Witam wszystkich klubowiczów.Jestem nowym klubowiczem który zakupił audi a4 b6 1,9 tdi 130 kucy rocznik 2004 W związku z tym chciałbym uzyskac inf.dotyczącą wymiany paska rozrządu a mianowicie co ile km przebiegu trzeba go wymienić bo słyszałem rózne opinie
-
- 0 odpowiedzi
- 2,3 tys. wyświetleń
-
-
Witam Mam problem z moim audi a4 b6 1.9 tdi AVB, auto po odpaleniu pracuje nie równo trzęsie silnikiem po 10-15 sec ustępuje i pracuje równo po dodaniu gazu do 4 tyś znów wpada w nierówną prace i trzęsie po kilkunastu sekundach ustępuje dzieje się to na zimnym silniku chciałem zaznaczyć że auto w każdych warunkach pali od strzała i nie gaśnie. Gdy auto się nagrzeję problem ustępuje jednak pojawia się problem z reakcją na gaz gdy wciskamy gaz najbardziej czuć z niższych obrotów 4-5 sec i dopiero przyśpiesza, auto po regeneracji turbo, wymianie wałka rozrządu,szklanek,panewek wałka rozrządu,już nie mam pomysłu ani mój mechanik co może być nie tak. Po wymianie wałka trochę…
-
- 0 odpowiedzi
- 4 tys. wyświetleń
-
-
Witam, Chcę założyć instalację LPG do Audi A4 B6 Avant 1.6 i 102KM (2004 r.), ale jestem w tym temacie zielony, więc bardzo proszę o pomoc. Zależy mi na tym, żeby dokonać dobrego wyboru i jak najmniej awaryjnego. A gdyby ktoś był w stanie doradzić mi dobry warsztat w okolicy Gliwic lub Katowic (czyli wokół "komina"), to byłbym bardzo wdzięczny. I jeszcze jedno - czy w tym modelu można zainstalować wlew gazu przy wlewie paliwa? Pozdrawiam i mam nadzieję, że doczekam się pomocy kogoś zaznajomionego w tym temacie.
-
- 0 odpowiedzi
- 3,3 tys. wyświetleń
-
-
Witam nie wiem czy tak ma być czy może u mnie z klimą jest coś nie tak. Sprawa wygląda tak w trybie AUTO po odpaleniu auta nawiew dmucha na maxa więc zmieniam sobie minusem dajmy na to na 4 kreski. Wszystko by było ok gdyby nie to,że po chwili siła nawiewu spada mi na 1 kreskę. I taka zabawa w podbijanie siły nawiewu.Nie lubię trybu auto bo wkurza mnie jak wentylator naparza na maxa. Jedni mówią,że w A4 b6 nie ma trybu manualnego.Z kolei sprawdzałem to u znajomej w b7 i tam normalnie trzyma nawiew więc już nie wiem. Jak jest u was?
-
-
- 1 odpowiedź
- 3,4 tys. wyświetleń
-
-
Witam wszystkich. Opiszę mój problem i mam nadzieję że ktoś będzie potrafił pomóc laikowi. Otóż Mój samochód to A4 B6 1.9 TDI 130KM 2001r. anglik. Przyjechałem nim do Polski. Trochę niestety stał czekając na decyzję co do kolejnych planów życiowych. W końcu postanowiłem się nim zająć. Niestety mój wszystkonajlepiejwiedzący znajomy podpiął go przez przypadek pod prostownik ustawiony na 24V.... Jak się pewnie spodziewacie poszedł dymek (z radia). I teraz dochodzimy do kwestii problemów. Zaraz po tym zabiegu (no po podładowaniu akumulatora już normalnie) po włączeniu zapłonu totalnie nic nie podświetla się na desce rozdzielczej (mam na myśli kontrolki, zegary itd) zap…
-
- 0 odpowiedzi
- 1,9 tys. wyświetleń
-
-
Witam. Nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc zakładam nowy wątek. Posiadam A4B6 3.0 v6 ASN Składam silnik i ogólnie chciałbym dowiedzieć się jaki polecacie olej do silnika. Cena nie gra roli. Znalazłem info o 0w-30 , ale słyszałem że 5w 30 też podejdzie ? Doradzi ktoś w tej kwestii? Dzięki serdecznie za pomoc!
-
- 0 odpowiedzi
- 2,7 tys. wyświetleń
-
-
Witam znawców , Audi a4 b6 2.0 FSI 2002r .. mianowicie podczas jazdy , samochod przeszedl w tryb awari . Moglem nim jechac ale nie moglem przekroczyc 2tys obrotów . zapalilo sie EPC oraz CHEACK ENGINE. Mechanik wyslal mi takie zdjecie mówiac , ze koszt naprawy tego 2 tys zl , dodatkowo nie jest pewny czy to wszystko bo na kompie pokazuje bardzo duzo błędów gdzie wczesniej ich nie bylo , Prosze o mniej wiecej wycene i pomoc bo nie wiem czy nie chce na mnie po prostu zarobic.
-
- 0 odpowiedzi
- 2,6 tys. wyświetleń
-
-
Witam mam problem z zegarem w a4 b6 nie da się się go ustawić przyciskam mode i nie przechodzi w tryb ustawiania
-
- 2 odpowiedzi
- 6,9 tys. wyświetleń
-
-
Witam mam problem z moją b6 nie mogę ustawić zegara wciskając przycisk mode nie przechodzi do ustawiania
-
- 0 odpowiedzi
- 2,1 tys. wyświetleń
-
-
Witam Od kilka dni temu zauważyłem u siebie w audi taki problem, że przeważnie podczas jazdy wyskakuje czerwony wykrzyknik na kilka sekund. Co może być tego przyczyną? I jak sobie z tym poradzić? Vag przed kasowaniem http://www.wklejto.pl/743183 Vag po kasowaniu http://www.wklejto.pl/743185
-
-
- 2 odpowiedzi
- 3,4 tys. wyświetleń
-
-
Cześć, mam problem z zamkiem klapy dachu, w żaden sposób jeden z zamkow nie chce puścić. Dach próbowałem otwierać automatycznie i ręcznie. Kiedy przekręcalem kluczykiem recznie na początku było słychać jak chodzi któryś z zamkow, lecz teraz to ucichło i zamyka/otwiera się tylko bagażnik. Próbowałem dojść do tych zamkow żeby puścić bezpośrednio 12V ale nie mogę się do nich dobrać. Czytałem gdzieś że można jakoś podnieść rygiel do góry ale nie wiem czy to się tyczy b6 bo próbowałem i nie bardzo coś mogę zrobić. Podpowiecie co mogę na to zaradzić? Jakieś sugestie jak podnieść ta klapę? Cokolwiek, z góry dzięki za odpowiedzi.
-
- 0 odpowiedzi
- 3,8 tys. wyświetleń
-
-
Witam. Mam pytanie czy w silniku 2.0 benzyna ALT jest zawór EGR ? Ponieważ w VCDS wyskoczył błąd egr :/
-
- 1 odpowiedź
- 4,5 tys. wyświetleń
-
-
witam posiadam audi a4 b6 dieael 1.9 tdi avant dzisiaj zapalila aie kontrolka silnika plus wlaczyl sie wentylator aby wylaczyc wentylator musialem rozlaczyc kostke check enginebdalejnswieci auto sttacilo jakby moc lekki odczuwalne i na 5 lub 6 biegu przybdodoaniu gazu na kilkabsekund i odpuszczeniu cos rzezi i jakby sie slizgal obroty ida do gory a nie przyspiesza odczuwam to minimalnie prisze o pomoc jakas diagnoze co to moze byc aaaa auto ma chipa na 175 ps dzieki z gory
-
- 0 odpowiedzi
- 2,8 tys. wyświetleń
-
-
wlasnie ja mam taki duzy tez problem bo blokuje mi hamulce w audia6c5 quatro 2.8 manual po jakims odcinku jazdy wymieniłem pompę abs jest to samo szukam własnie teraz serwa o numerze 8D0612107B BO JAKIS KOLES SKŁADAŁ Z DWÓCH JEDNO I NUMER BYŁ ZAMONTOWANY Z INNEGO SERWA chyba ze macie jakies inne rozwiazanie moze inne pasuje bo chyba chodzi w szczególnosci o długosc jaki inny nr by pasował na długość to podpowiedzcie z góry dziekówka
-
- 0 odpowiedzi
- 3,1 tys. wyświetleń
-
-
Witam wszystkich. Mam wielki problem z moją audi a4 b6 2002r . 2.0 FSI . W skrócie , nagle przestała odpalac, rozrusznik kreci . Wymieniona pompa paliwa (zamiennik działa) pompa wysokiego cisnienia . Kluczyki od nowa zakodowane i chyba wszystko już sprawdzone . Nie pokazuje żadnych błędów . Jakieś pomysły?
-
- 0 odpowiedzi
- 3,2 tys. wyświetleń
-
-
-
Witam . Czy mógłby ktoś się podzielić wiedza i doświadczeniem jakie sprężyny trzeba dokupić żeby działało automatyczne otwieranie klapy .
-
- 0 odpowiedzi
- 2,7 tys. wyświetleń
-
-
Witam klubowiczów. Mam pewien problem odnośnie sprężyn zaworowych. Ostatnio dawałem głowice do zrobienia co się okazało 3 sprężyny są z innego silnika mianowicie zamiast wysokości około 40-41 mm bez podkładki jest około 46 co noe pozwala na prawidłowa prace. Przeszukałem cały internet wszystkie szroty złomowce i nic. Tylko ASO audi ale 10 dni oczekiwania!! Pytanie czy ktoś z was koledzy ma na odsprzedaż ? Bybym bardzo wdzięczny.
-
- 0 odpowiedzi
- 2,6 tys. wyświetleń
-
-
Wymieniłem moduł komfortu a wcześniej baterię w kluczyku. Teraz nie działa mi centralny z pilota, mogę zamknąć i otworzyć tylko kluczykiem, tylko jak zamknę kluczykiem to centralny działa a jak chcę otworzyć to otwierają się tylko drzwi od kierowcy i po włożeniu kluczyka w stacyjkę i przekręceniu na zapłon automatycznie otwierają się pozostałe. Do tego wszystkiego jak mam otwarte drzwi od kierowcy to na wyświetlaczu pokazuje mi że otwarte są od pasażera. Może ktoś poradzi mi coś na te problemy.
-
- 0 odpowiedzi
- 3,4 tys. wyświetleń
-
-
Witam, Mam taki problem: Audi a4 avant, 1.8t quattro siedzi za nisko, chce go podnieść z uwagi na to, że samochód cala zime spedzi w górach. Kola 17 na felgach aluminiowych. Sprezyny plus amortyzatory? Co polecacie, jakie zestawy, jakie propozycje?
-
- 0 odpowiedzi
- 3,5 tys. wyświetleń
-
-
Witam wszystkich klubowiczów Od tamtego roku zdarza się zaswiecic check engain nie jest to cały czas znika po kilku dniach później spokój na kilka kilkanaście tygodni, dziś się znowu zapalił zatankowalem pełny bak na BP po przejechaniu 100 km kontrolka się zapaliła. Pierwszy raz zapaliła się po dokładnym umyciu auta, od jakiegoś czasu lubi się też włączać wiatrak z chłodnicy co kilka minut czasami wogole się nie włącza? ktoś miał taki przypadek Audi A4 b6 2.0 alt multitronic
-
-
- 2 odpowiedzi
- 4,2 tys. wyświetleń
-
-
Hejka, mam audi a4b6 1.9tdi z 2004r Dzisiaj zauwazylam, że przy dodawaniu gazu pokazuje się gęsta chmura czarnego dymu.... macie może jakieś pomysły co to może być ? Dodam, że turbina była czyszczona jakieś 2 miesiące temu (był problem z moca).
-
- 0 odpowiedzi
- 3,3 tys. wyświetleń
-
-
-
Witam mam problem z mocą silnika w ostatnim czasie przymulało mi silnik start był ok ruszał z pełną mocą i po rozpędzeniu od 90km/h do 120km/h przymulało go i zaswiecał się 'check' po kontroli wskazało że to przepływomierz powietrza wymieniłem go i stało się coś dla mnie dziwnego przy jeżdzie nie ma od razu mocy pedał w podłodze i po chwili jest szarpniecie mocy powyżej 2tys obrotów nie wiem czemu to tak jest czy turbina włącza się po chwili czy nie, wczesniej tak nie było. Proszę o pomoc
-
- 0 odpowiedzi
- 2,2 tys. wyświetleń
-