Skocz do zawartości

Wymiana olejów: silnik, skrzynia, hamulcowy, świece itd...


koza21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam zrobić duży przegląd w samochodzie i potrzebuję Waszej wiedzy i doświadczenia.

Poczytałem sobie tematy na forum odnośnie olejów itd, aczkolwiek mam kilka pytań ponieważ moja sprawa jest trochę inna.

Pacjent:

Audi A3 8P.

Rok Produkcji 11.2003

Silnik 1.6 benzyna,

Skrzynia: 5 biegów manual.

Auto pochodzi z niemiec,

Więc tak, rozrząd został wymienione.

Ale...

Nie wiem jaki olej wlać nie ma żadnej kartki, więc pytam jaki bezpiecznie wlać i jaką ilość kupić ???

Jaki filtr oleju ???

Jaki filtr powietrza ??

Jaki filtr kabinowy ??

Jaki olej do skrzyni biegów i jaka ilość ??

Jaki płyn hamulcowy i jaka ilosc ???

Jaki płyn chłodniczy i jaka ilosc ???

I jedno z ważniejszych jakie świece zapłonowe ??

Oraz mam taki pytanie,

Tam gdzie się włacza światla, przyciemnia, oraz ustawia wysokość.

Samo mi się przyciemani, jak docisne palcem to znowu wraca do poprzedniego świecenia, czy tam jest jakaś kostka ? czy może coś innego padło ??

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź,

Pzdr, Piotr!

ps: myśle ze ten tamet może przydać sie nowym ;)

Edytowane przez koza21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli chodzi o olej to powinieneś wlać syntetyk. Ja od samego początku jeżdżę na Castrol EDGE 5W-30 i jestem z niego bardzo zadowolony - wchodzi około 4.5 litra.

2. Co do filtrów to ja u siebie na początku montowałem Filtrona, natomiast w tej chwili wszystkie filtry mam BOSH'a. Jeżeli zdecydujesz się na BOSH'a, to tutaj masz katalog umożliwiający dobranie odpowiednich części: http://www.bosch-automotive-catalog.com/public/catalog/products

4. Niestety jeżeli chodzi o olej w skrzyni to go nie wymieniałem, więc się nie wypowiem. Myślę, że Jeżu powinien znać odpowiedź na to pytanie :)

5. Co do płynu hamulcowego to patrz punkt 4.

6. Jeżeli chodzi o płyn do chłodnicy to zawsze leje płyn o specyfikacji G12 plus, jednak nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć ile go wchodzi, bo sam go nigdy nie wymieniałem - podobno około 5 litrów.

7. Jeżeli chodzi o świece to za namową Jeża założyłem BOSH'a. Jeżu napisał mi, że mogą być także Beru. Bierz BOSH'a a będziesz zadowolony ;)

Pozdrawiam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

4. Jaka to skrzynia?

5. Dot4 lub Dot5 markowego producenta Ferrodo lub Ate Polecam Około 1l styknie....

plus dla Michała za resztę

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie