Skocz do zawartości

Regulacja hamulca recznego


scor_gda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Hamulec reczny mi nie trzyma jak powinnien, wymienilem tarcze+klocki, bo byly zuzyte i nic dalej to samo, wiem gdzie sie znajduje regulacja linki, ale nie wiem jak wyregulowac? nie ma zadnej sruby regulacyjnej, tylko kolko z zabkami. Mam przeglad w nastepnym miesiacu i musze go zrobic. Z gory dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B)

Regulacja hamulca ręcznego

* Dzięki automatycznej regulacji hamulca tylnego koła, nie jest już konieczna dalsza regulacja hamulca ręcznego. Ponowna regulacja jest wymagana tylko w przypadku wymiany cięgien hamulca ręcznego, zacisków hamulcowych, klocków hamulcowych lub tarcz hamulcowych.

* Nożny układ hamulcowy musi być odpowietrzony i działać prawidłowo.

* Dźwignia hamulca ręcznego, cięgna hamulca ręcznego i uchwyt muszą być całkowicie zamontowane

– Ustawić pozycję dźwigni przy zaciskach hamulcowych A = 1,5 mm za pomocą szczelinomierza

– Nacisnąć silnie pedał hamulca co najmniej 3 razy.

Dla lepszej przejrzystości dźwignia hamulca ręcznego jest przedstawiona w stanie wymontowanym.

Dołączona grafika

– Nacisnąć przycisk odblokowujący poz. -2-. (Obydwa haki zatrzaskowe muszą chwycić ucha cięgien hamulca ręcznego)

– Puścić przycisk odblokowujący

– Przynajmniej 3 razy mocno pociągnąć dźwignię ręcznego hamulca

– Dźwignia ręcznego hamulca w położeniu spoczynkowym.

– Nacisnąć przycisk odblokowujący. (Obydwa haki zatrzaskowe muszą chwycić ucha cięgien hamulca ręcznego)

– Puścić przycisk odblokowujący

– Wyjąć szczelinomierz z zacisków hamulcowych

Dołączona grafika

– Skontrolować ustawienie dźwigni na zaciskach hamulcowych.

– Odstęp A między dźwignią a ogranicznikiem powyżej 0 i poniżej 1,5 mm

Przy wymianie klocków tłoczki powinny być wciśnięte do końca. Spytaj mechanika czy nie było problemu z ich wkręceniem. Może być uszkodzony mechanizm „tłoczka” Wtedy trzeba będzie szukać zacisków. Masz problemy z ręcznym po obydwu stronach?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wymienialem tarcze i klocki, ale z wcisnieciem tloczkow nie mialem wiekszego problemu. Jak wcisne hamulec nozny i jednoczesnie zaciagne hamulec reczny to trzyma, a jak sam reczny zaciagne to ledwo trzyma, bo na jedno kolo.

Edytowane przez scor_gda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam, mam tez problem z regulacja recznego, wymienialem elastyczne przewody hamulcowe tylne, tarcze hamulcowe oraz linki. Po wymianie odpowietrzylem uklad. Mialem problem z zalozeniem drugiej linki na druga strone zacisku ale sciagnalem go wkrecilem do konca i udalo mi sie naciagnac linke na dzwigienke zacisku. Jednak po zalozeniu zauwazylem ze dzwigienki zacisku nie cofnely sie do ogranicznka, Podejrzewam, ze to jest przyczyna ze reczny slabo bierze. Mam pytanie czy moge te dzwigienki sprobowac "sam" cofnac sila do ogranicznika zeby na lince byl wiekszy zakres ruchu tego mechanizmu w zacisku (wtedy moze bedzie bardziej zaciskal) ? A moze cos zle zrobilem? Prosze o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłąmoże Ci się nie udać lub osatecznie zepsujesz ogranicznik co wiąże się z dodatkowymi kosztami, więc odradzam. Wydaje mi się, że problem leży bardziej w tym iż źle założyłeś linke i stąd zakres ruchu jest zdecydowanie mniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie