Skocz do zawartości

tempomat


robert 1

Rekomendowane odpowiedzi

Przedewszystkim musisz sprawdzić czy moduł kierownicy VCDS gr.16 obsłuży Ci tempomat... jak nie to wymiana..... jak obsłuży dokładka manetki podobnie jak przy fisie...Wymiana obudowy kierownicy lub jej podcięcie... Kodowanie i jazda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim musisz sprawdzić czy moduł kierownicy VCDS gr.16 obsłuży Ci tempomat... jak nie to wymiana..... jak obsłuży dokładka manetki podobnie jak przy fisie...Wymiana obudowy kierownicy lub jej podcięcie... Kodowanie i jazda....

dzieki za odp musze troche o tym poczytac jak to sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tutaj...

Rozróżniamy trzy rodzaje modułów kierownicy:

1.Lowline

o kierownica: standardowa 4-ramienna kierownica

o dostępne funkcje: manetka komputera pokładowego (nie obsługuje tempomatu)

o numer VAG: 8E0 953 549 F

2. Midline

o kierownica : standardowa 4-ramienna kierownica, sportowa kierownica trójramienna, kierownica multifunkcyjna

o dostępne funkcje: manetka komputera pokładowego tempomat

o numer VAG: 8E0 953 549 L, 8E0 953 549 N

3.Highline

o kierownica : standardowa 4-ramienna kierownica, sportowa kierownica trójramienna, kierownica multifunkcyjna

o dostępne funkcje: manetka komputera pokładowego, tempomat, kierownica podgrzewana

o numer VAG: 8E0 953 549 M , 8E0 953 549 P

Informacja dodatkowa:

wersje niekompatybilne posiadają literkę S lub F na końcu

wersje kompatybilne posiadają literki : J, L, M, N, P

Można go sprawdzić na dwa sposoby:

1. podłączyć vag_a i z grupy 16-Steering Wheel odczytać numer sterownika :

Address 16: Steering wheel

Part No: 8E0 953 549 N (z czego ta litera na końcu oznacza czy masz odpowiedni moduł czy nie)

2. zdjąć górną osłonę kolumny kierownicy i odczytać numery z naklejki na module. (bardzo szybko)

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeżu mam do Ciebie pytanie. Zabieram sie za zalozenie tempomatu u siebie (co prawda B6 ale nie chce nowego tematu zakladac jak to prawie to samo). Kierownice mam trojramienna takze z gory zakladam ze Midline. Oczywiscie jeszcze sprawdze modul. Sciagam kierownice, poduszke, slizg, wkladam manetke od tempomatu i co dalej? Chodzi mi o VAGa. Jezeli mam juz modul to tylko aktywuje tempo?

 

Engine

[select]
[01 - Engine]
[Login - 11]
Enter 11463 to activate cruise control
[Do It!]

 

Jeszcze pytanie jakich bledow moge sie spodziewac ? Jak odlacze poduche to blad mi nie wyskoczy ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Posiadam kierownicę o numerze 8E0953549Q, LENLSAULENMODUL COD:00041 , KOD STACJI SERWISOWEJ 06325, jest też założona manetka tempomatu i manetka fisu .Tempomat nie działa pewnie poszedł czujnik położenia pedału sprzęgła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie