Skocz do zawartości

Jak zdiagnozować stuki w zawieszeniu?


barteek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Jakieś 2 miesiące temu pojawiły się stuki w przednim zawieszeniu dochodzące jak mi się wydaje z prawej strony. Mechanik zdiadnozował wybitą końcówkę kierownicy więc zamówiłem 2 szt Lemfordera za prawie 300PLN. Kiedy dawałem auto na wymianę tarcz z przodu, inny mechanik stwierdził, że to nie końcówka tylko 2 drązki wahacza (lewego o dziwo) i może mi je wymienić za 420PLN. Ciśnienie od razu mi podskoczyło i zarządałem tylko wymiany tarcz, bo skoro każdy mechanik twierdzi co innego postanowiłem sam spróbowac zdiagnozować problem. Druga sprawa, że niby powinno się wymieniac wahacze kompletami, a nie pojedyncze drążki. Proszę doradźcie mi jak się zabrać za szczególową diagnozę zawieszenia, dodam, że mam kanał i dostęp do szarpaków. Co do samego stukania jestem na 99% pewny, że to prawe koło, bo jak zjeżdżam z drogi głownej na posesję i najżdżam na próg (różnica poziomów między drogą a podjazdem ok 3cm) najpierw próg pokonuje lewe koło ( i jest cisza), gdy prawe słychać wyraźne stuknięcie. Jeszcze jakbym mógł prosić o schemat przedniego zawieszenia, byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

Na 99% tuleja dolnego whacza ( tego największego ) Na szczęście można ją wymienić bez konieczności wymiany wahacza. Koszt ok. 80-100 PLN. W zeszłym roku też mi coś zaczęło stukać. Zamówiłem komplet wahaczy, wymieniłem i teraz napawam się ciszą.

Pzdr

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wymieniałes tuleje czy całe wahacze? Druga sprawa to jak się upewnić czy to napewno to, znalazłem na YT filmik na którym wystarczy breszką trochę podważyć i widac czy tuleja jest dobra, ale nie wiem czy ta metoda tyczy się każdego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tuleja była uszkodzona, wystarczyło auto podnieść i mocno szarpnąć za wahacz do tyłu. Nie wymieniałem jej bo zdecydowałem się na wymianę kompletu zawieszenia.

Samą tuleję mozesz wymienić. Demontujesz wahacz, wyprasowujesz tuleję, wprasowujesz nową, montujesz wahacz.

Pzdr

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamas na jakie zawieszenie wymieniłeś? Ori, Lemforder czy jeszcze cos innego? Słyszałem, że Febi to szkoda sobie głowę zawracac (wytrzymuje niewiele więcej niż te tanie komplety z allegro), lepiej dopłacić i wziąć Lemfordera Edytowane przez barteek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamas na jakie zawieszenie wymieniłeś? Ori, Lemforder czy jeszcze cos innego? Słyszałem, że Febi to szkoda sobie głowę zawracac (wytrzymuje niewiele więcej niż te tanie komplety z allegro), lepiej dopłacić i wziąć Lemfordera

Lemforder

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bo dokładnych oględzinach na szarpakach wyszło do wymiany:

- wahacz lewy dolny przedni

- tuleja w prawym dolnym przedni

- prawy górny przedni

Teraz się zastanawiam czy jest sens wymieniać tylko te elementy bo koszt samych części to około 600PLN (w Aso mi powiedzieli za sam dolny 1100PLN!!!). Zastanawiam się czy lepiej nie zainwestować i kupic komplet LMO. Co o tym sądzicie? Druga sprawa to naczytałem się, że cześć sprzedawców wciska ludziom tureckie podróbki LMO, możecie mi dać namiary na jakiegoś pewnego sprzedawcę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wystąpił problem ze znalezieniem samej tulei i poźniejszą wymianą do wahacza prawego dolnego zdecydowałem się kupić całą część. Rozesłałem trochę zapytań po sprzedawcach z allegro. Ci co oferują całe zestawy za 1500PLN wciskają ludziom kit bo po przesłaniu VIN-u i po dopasowaniu wszystkich części do tego konkretnego auta cena skacze do 2000PLN. Narazie zdecydowałem się wymienić tylko te 3 wachacze, udało mi się wynegocjować u lokalnego sprzedawcy cenę 700PLN. Czekam jeszcze na ofertę ASO, ale nie licze na cuda.

ps dzięki Jeżu za zdjęcie, ale wymianę zostawię już specjalistom

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie