Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich ! przymierzam sie do zakupu Audi A6 z 2005-2007 r. interesuje mnie model z silnikiem 2.0 TDI w automacie.Chciałbym się dowiedzieć na co zwracać uwagę, jakiej skrzyni omijać np multitronic itp, chodzi mi tez o opinie odnośnie takiego auta, jeździłem juz jedna 2.0 tdi automat tylko nie wiem jaki bo właściciel tez nie wiedział (haha) ale jak wrzuciłem na ręczna zmianę to biegów było 7 w przod! ale osiągi ma przeciętne powyżej 100km/h prawie jak moja emerytka 1.9 tdi z 4 biegowym automatem, jaka jest różnica w utrzymaniu np 2.0tdi i 2,7 tdi. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego, co do silnika 2.0 TDI multitronic to słyszałam o nim same złe opinie niestety... Sama skrzynia jest podobno (nie posiadam takiego auta) bardzo awaryjna, a co za tym idzie droga w utrzymaniu. Dość często występującym problemem są pękające głowice i padające pompowtryski. Znacznie lepiej sprawdza się tiptronic 2.5 TDI, chociaż te mają podobno przypadłość typu padających pomp wtryskowych i paliwa. Myślisz o dieslu 2.0 136 KM?

Edytowane przez szynszylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! tez slyszalem o tych problemach z tym silnikiem ale podobno od 2006r silniki te sa wolne od wad.Multitronik odpada ale jak odroznic multitronika od innych skrzyni? 2,5 tdi byly tez montowane w A6 z rocznika 2005-2007 ? ja bym chcial 3.0 tdi ale sa drogie w utrzymaniu.za ok miesiac bede mial bobaska wiec pottzreboje duze reprezentacyjne auto na wypady i do pracy nie koniecznie musi targac asfalt ale byloby milo gdybym nie musial sie scigac np z lanosem itp..,a po miescie zostaje mi moja andzia A4 pozdro i dzieki za odpowiedz.

Edytowane przez mwmisiek82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego, co do silnika 2.0 TDI multitronic to słyszałam o nim same złe opinie niestety... Sama skrzynia jest podobno (nie posiadam takiego auta) bardzo awaryjna, a co za tym idzie droga w utrzymaniu. Dość często występującym problemem są pękające głowice i padające pompowtryski. Znacznie lepiej sprawdza się tiptronic 2.5 TDI, chociaż te mają podobno przypadłość typu padających pomp wtryskowych i paliwa. Myślisz o dieslu 2.0 136 KM?

Edytowane przez szynszylek
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!Przymierzam się do zakupu Audi A6 z 2004 r. 2.5 tdi quattro w automacie.Słyszałem parę opini o tych silnikach, podobno są one awaryjne.Zastanawiam się również nad skrzynią, podobno w tiptronic padają pompy wtryskowe i paliwa.Chciałbym się dowiedzieć, która skrzynia jest lepsza tiptronic czy multitronic.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie