Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni biegów


afcraku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zanim zadasz pytanie, najpierw skorzystaj z wyszukiwarki. Wracając do tematu wymiany oleju w skrzyni, wszystko opisał Jeżu w tym temacie: Jaki olej do skrzyni biegów.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że o wymianie nic tam nie ma, ale myślę, że temat założony przez Jeża jest dla Ciebie odpowiedzią na pierwszą część pytania zadanego w temacie ;) Jeżeli chodzi o wymianę oleju w skrzyni będziesz musiał poczekać na odpowiedź użytkownika, który takową operację przeprowadzał...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jestem w stanie zrobić taką wymiane sam??

Bardzo proszę o pomoc.

Witam

Jeżeli dysponujesz dostępem do kanału lub podnośnika, masz chociaż jako takie pojęcie o tym co chcesz zrobić, to podejrzewam, że dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 5-bieg skrzynie to wchodzi 2,25l a jeżeli 6-bieg skrzynię to od 2,2-3,2l w zależności od typu skrzyni. Od spodu jest śruba spustowa oleju, więc operacja zlania oleju jest prosta. Aby "prawidłowo" zalać skrzynię świeżym olejem to wykręć śrubę -B- otworu wlewu oleju (przed wałkiem kołnierzowym). Zalej odpowiednim olejem (michał JAGODA dał wskazówkę jakim ) Wartość wymagana: poziom oleju 4 ± 1 mm poniżej dolnej krawędzi otworu wlewu oleju. W razie potrzeby uzupełnij olej przekładniowy oraz dokręć śrubę otworu wlewu oleju. Moment dokręcania śruby wlewu oleju to 40 Nm. Rysunek pomocniczy.:

Dołączona grafika

Należy dokładnie utrzymywać podany poziom oleju; skrzynia biegów jest bardzo wrażliwa na nadmiar oleju. :cigar:

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy że skrzynia jest wrażliwa na nadmiar oleju? i jeszcze jedno pytanie po jakim czasie od wlania oleju powinienem widzieć efekt? (myślę tu o bezproblemowym wbijaniu biegów, chodzi o to że po wbiciu wstecznego mam problem z wbiciem jedynki, ciężko wchodzi)

Edytowane przez afcraku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy że skrzynia jest wrażliwa na nadmiar oleju? i jeszcze jedno pytanie po jakim czasie od wlania oleju powinienem widzieć efekt? (myślę tu o bezproblemowym wbijaniu biegów, chodzi o to że po wbiciu wstecznego mam problem z wbiciem jedynki, ciężko wchodzi)

Hej

Najprościej mówiąc jeżeli będziesz miał za dużo oleju, przekładnia nie będzie w stanie odpowietrzyć się prawidłowo i w najlepszym przypadku wysadzi Ci uszczelniacze.

Co do problemu ze wstecznym i jedynką, nie jestem przekonany czy wymiana oleju będzie lekarstwem.

Pozdrawiam i powodzenia życzę

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Najprościej mówiąc jeżeli będziesz miał za dużo oleju, przekładnia nie będzie w stanie odpowietrzyć się prawidłowo i w najlepszym przypadku wysadzi Ci uszczelniacze.

Co do problemu ze wstecznym i jedynką, nie jestem przekonany czy wymiana oleju będzie lekarstwem.

Pozdrawiam i powodzenia życzę

Dokładnie... B) I zgadzam się, że wymianka oleju może nic nic wskurać :_nah: Daj znać czy pomogło...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana oleju nic nie dała, ale od czegoś trzeba zacząć:) pytanie brzmi co dalej....??? przeszukałem trochę internet i wychodzi że synchronizator 1 i wstecznego biegu.

Wymieniłem dziś sprzęgło i wszystko jest w porządku!:) Temat zakończony

Edytowane przez afcraku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Przy okazji wymiany oleju w skrzyni, chciałem zapytać gdzie znajduje się korek wlewu w skrzyni 6 biegów Audi a4 avant quattro model b7 rok 2007.

Szukałem zgodnie z rysunkiem z postu który zamieścił Jeżu ale u mnie w tym miejscu go nie ma.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi tam być...Jaką masz skrzynię? Znasz oznaczenie tej skrzyni? Przeczytaj z książki serwisowej lub z wlepki...

Edytowane przez Jeżu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam i prosze o pomoc

zauwazule ze na mrozie po nocy ciezko pracuje skrzynia biegow manualna jak i pedal sprzegla ciezej pracuje czy jest to mozliwe ze jest tam zalany tzw letni olej i czy wymiana oleju moze pomuc. A moze jest tego inna przyczyna ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem olej i nic sie nie poprawiło biegi na zimnie dalej ciezko wchodzą i co teraz ???? Ale dziwne jest to ze i sprzegło cieżej chodzi na zimnym silniku strasznie wolno sie podnosi moze to problem ze sprzegłem??>?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel czytaj to co pisze wcześniej to normalne w zimie mam tak samo. Jeśli tak juz sie upierasz to wymien jeszcze sprzęgło i tak to nie pomoże. Wydasz tylko nie potrzebnie kasę. Zrobi się cieplej i wszystko wróci do normy nie ma co szukać dziury w całym.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i to normale ale nie wiem dlaczego znajomi maja taki sam model i oni nie maja takiego problemu, mi to tak nie przeszkadza ale moja zona ma lekki problem ze zmiana biegow. Fakt faktem ze sprzeglo bedzie niedlugo do wymiany przynajmniej tak twierdza mechanicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie