Skocz do zawartości

Kontrolka poziomu oleju


kris3510

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek pozdrawiam wszystkich.(i sorki ,jeśli piszę nie tam gdzie trzeba).Od roku mam audi a4 b6 2,0 Pb 131km. Avant. Jestem z autka bardzo zadowolony,pomimo tego, iż z czasem odkryłem,że jest po lekkich przejściach.(Co za niespodzianka )No cóż,życie.Wszystko pięknie,tylko nie wiem ,co mu dolega.Od pewnego czasu w regularnych odstępach co ok. 100 km. zapala sie kontrolka poziomu oleju,nie ważne ,czy jest pół czy max na bagnecie. Gaśnie,gdy sprawdzam stan oleju na bagnecie. i po ok. 100 km. znowu sie zapala,jak w zegarku. Wymieniłem czujniki poziomu i ciśnienia oleju,odmę no i sprawdzone mam styki od czujnika aż po samą prawie deskę.Po podłączeniu do komp. wyskakuje taki błąd; 00562 Czujnik temperatury poziomu oleju-G266 Otwarty zwarty obwód do plusa. (??? )Po wymianie odmy oprócz tego,że spadło zużycie oleju zmalała też regularność tzn. raz zapaliła się po 118, raz po 97, a innym razem po 218 km.Może nie jest to poważna usterka,ale bardzo wpieniająca.No i kończą mi sie już pomysły. Macie jakieś sugestie? Pzdr. Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdz dobrze jeszcze raz ten czujnik G266. Czujnik temperatury oleju o ile sie nie myle to G8, ale komputer wyraznie krzyczy o G266.

Rozumiem, ze czujnik kupiles nowy, a i sam go wymieniales czy zleciles w serwisie? Slyszalem juz o przypadkach, ze zamiast wymieniac

chlopaki czyszcza tylko styki ... :asswhip:

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.CD. kontrolki.Zauważyłem dziś,że gaśnie także,jak odkręciłem korek wlewu oleju,(a odkręcał się jak zassane konfitury),więc może to nie elektronika,ale coś z ciśnieniem w silniku? (ciśnienie na pompie oleju mam wzorowe). Chyba poproszę o konsultację Dr.House. pzdr.Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu To sprawdź odmę. Możesz mieć coś z odpowietrzaniem skrzyni korbowej. A gaśnie bo otwierasz maskę a tam w zamku jest "krańcówka" Spróbuj bez otwierania korka....Sama maska...będzie gasł......

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

uuu To sprawdź odmę. Możesz mieć coś z odpowietrzaniem skrzyni korbowej. A gaśnie bo otwierasz maskę a tam w zamku jest "krańcówka" Spróbuj bez otwierania korka....Sama maska...będzie gasł......

Witam ponownie.Spróbowałem bez otwierania korka....Samą maską....nie gasł....(takie to moje zwichrowane poczucie humoru).Jak pisałem wcześniej,wymieniłem odmę,ale tylko tą fajkę z gruszką :) ,może oprócz tego trzeba wymienić coś jeszcze.Zauważyłem też,że mam zaolejoną,przy złączu przy silniku,rurę odchodzącą do filtra powietrza.Może powinienem iść tym tropem? Pzdr. Krzysiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie