Skocz do zawartości

Zamiana kierownicy na wielofunkcyjną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zamiar zmienić zwykłą kierownicę na multifunkcyjną.

Czy ktoś się orientuje czy zmiana kierownicy w a4 b7 ze zwykłej na wielofunkcyjną wymaga dodatkowej ingerencji oprócz podmiany.

Czy wiązka w kierownicy jest wystarczająca?

Pozdrawiam

Edytowane przez Greg-or
Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim sprawdź jaki masz sterownik kierownicy....Niestety nie wszystkie auta mają odpowiedni sterownik.

Rozróżniamy trzy rodzaje sterowników:

* Lowline

o kierownica: standardowa 4-ramienna kierownica

o dostępne funkcje: manetka komputera pokładowego (trip computer) (nie wspiera tempomatu !)

o numer VAG: 8E0 953 549 F

* Midline

o kierownica : standardowa 4-ramienna kierownica, sportowa kierownica trójramienna, kierownica multifunkcyjna

o dostępne funkcje: manetka komputera pokładowego (trip computer), tempomat (Cruise Control)

o numer VAG: 8E0 953 549 L, 8E0 953 549 N

* Highline

o kierownica : standardowa 4-ramienna kierownica, sportowa kierownica trójramienna, kierownica multifunkcyjna

o dostępne funkcje: manetka komputera pokładowego (trip computer), tempomat (Cruise Control), kierownica podgrzewana

o numer VAG: 8E0 953 549 M , 8E0 953 549 P

Informacja dodatkowa:

Wersje niekompatybilne posiadają literkę S lub F na końcu

Wersje kompatybilne posiadają literki : J, L, M, N, P

Jaki masz sterownik możesz sprawdzić podłączając Vaga i zrobić odczyt w grupie 16 lub ściągnąć górna osłonę kolumny kierowniczej i spisać nr z naklejki...

to zanim kupisz i będziesz próbował mieć multi....

• Upvote 2
Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 miesiące temu...

Przede wszystkim sprawdź jaki masz sterownik kierownicy....Niestety nie wszystkie auta mają odpowiedni sterownik.

* Lowline

o dostępne funkcje: manetka komputera pokładowego (trip computer) (nie wspiera tempomatu !)

* Midline

o dostępne funkcje: manetka komputera pokładowego (trip computer), tempomat (Cruise Control)

* Highline

o dostępne funkcje: manetka komputera pokładowego (trip computer), tempomat (Cruise Control), kierownica podgrzewana

Informacja dodatkowa:

Jaki masz sterownik możesz sprawdzić podłączając Vaga i zrobić odczyt w grupie 16 lub ściągnąć górna osłonę kolumny kierowniczej i spisać nr z naklejki...

Witam, zadam może banalne pytanie - gdzie i jak sprawdzić jaki posiadam sterownik kierownicy???

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, zadam może banalne pytanie - gdzie i jak sprawdzić jaki posiadam sterownik kierownicy???

Jak dobrze przeczytasz co Jezu napisal (szczegolnie INFORMACJA DODATKOWA) to bedziesz wiedzial. Wszystko jest napisane ...

[email protected]

• Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi

....to może inaczej, gdzie znajduje się sterownik kierownicy w aucie. ;)

Chłopie czytasz ze zrozumieniem?

Informacja dodatkowa:

kładę nacisk na drugą część zdania po słowie "lub" po zdjęciu osłony Twoim oczom ukaże się sterownik, na nim naklejka a na naklejce cyferki

Odnośnik do odpowiedzi

dziękuję bardzo za wyczerpujące info, nie wszyscy są mega fachowcami także uważam że ironia była całkowicie zbędna..... jeszcze raz dziękuję za pomoc

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...

to ja sie podepne

mam 4 ramienna kierownice bez guzikow jasna skora bez guzikow

czy wszystkie typy kierownic maja ten sam gwint/ilosc zwoi itp

a takze czy wystepuje drewnianaorg kierownica do b7 lub pasujaca z innych modeli

??

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

witam, sprawdzilem sterownik i literka jaka znajduje sie na sterowniku kierownicy w moim aucie to Q rozumiem ze posiadam wersje kompatybilna i moge zapodac mojej a4 kierownice wielofunkcyjna?????

jeszcze jedno potrzebuje kogos z vagiem w wielkopolsce, potrzebuje pomocy z kierownica, odblokowaniem fiz oraz uruchomieniem tempomatu

pozdrawiam wszystkich forumowiczow

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 lata później...

Podlacze sie pod temat, tez chce wymienic moja kierownice czteroramienna na wielofunkcyjna (tempomat, komputer) i zastanawiam sie, czy bedzie pasowala poduszka w mojej do nowej - trojramiennej z b8? I czy wogole ta z b8 bedzie pasowala.  

na mysli mam no ta: http://allegro.pl/kierownica-multifunkcja-oryg-audi-a4-b8-08r-i4959029412.html

Dzieki za pomoc;)

Ewa

Odnośnik do odpowiedzi

Podlacze sie pod temat, tez chce wymienic moja kierownice czteroramienna na wielofunkcyjna (tempomat, komputer) i zastanawiam sie, czy bedzie pasowala poduszka w mojej do nowej - trojramiennej z b8? I czy wogole ta z b8 bedzie pasowala.  

na mysli mam no ta: http://allegro.pl/kierownica-multifunkcja-oryg-audi-a4-b8-08r-i4959029412.html

Dzieki za pomoc;)

Ewa

Twoja poduszka z cztery ramiennej kierownicy niestety nie będzie pasować do trzyramiennej...

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 5 miesięcy temu...

* Lowline

* Midline

* Highline

Informacja dodatkowa:

Gorna oslone kolumny kierowniczej mozna sciagnac bez sciagania kierownicy ?

Odnośnik do odpowiedzi
  • 8 miesięcy temu...

Witam, podpinajac się pod temat chciałbym zapytać czy pasowały by mocowania jak i poduszka trzy ramiennej kierownicy od nowszego modelu typu B8 lub pierwszej odsłony a5 do również 3 ramiennej? Z góry dziękuję

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 lata później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.