Skocz do zawartości

Problem ze wskazaniem komputera dot. spalania


adkill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem a4 b6 i niepokoją mnie wskazania komputera dotyczące chwilowego spalania. Na zimno zanim ruszę potrafi pokazywać 20l/100km i więcej, na rozgrzanym jak się zatrzymuje nie spada do 0 lub 0.5 (na klimę) ale staje na 5l czasem mniej czasem więcej nie wiem o co chodzi. Miał ktoś podobny problem czy tak po prostu jest i nie ma co na to patrzeć :)

średnie spalanie w mieście przy spokojnej jeździe 7,8 mi wskazywało dziś na 8 km odcinku z domu do pracy, rozgrzał w połowie gdzieś

z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Zamontowałem w swojej A4 B7 2.0TDI AVANT 2005r. tempomat i pełny FIS. Wszysko działa ok oprócz czhilowego wskazania zuzycia paliwa. Jest taki problem jak u kolegi i nie wskazuje mi spalania na posoju. Zauważyłem, że w pojazdach grupy VAG chwilowe wskazanie jest wyświetlane na postoju - wolne obroty ca. 0.5 do 0.7L/100 km. Ponadto wskazanie chwilowego zużycia na moim FIS-ie nie jest tak płynne jak w innych AUDI. U mnie aktualizacja średniego spalania następuje po 2-3 sekundach są to znaczne skoki. Moze ktoś zna temat w czym tkwi problem - soft zegarów, moze jest adaptacja wskazania (odświerzania) wyświelania chwilowego spalania?

Edytowane przez kris2000ch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Zamontowałem w swojej A4 B7 2.0TDI AVANT 2005r. tempomat i pełny FIS. Wszysko działa ok oprócz czhilowego wskazania zuzycia paliwa. Jest taki problem jak u kolegi i nie wskazuje mi spalania na posoju. Zauważyłem, że w pojazdach grupy VAG chwilowe wskazanie jest wyświetlane na postoju - wolne obroty ca. 0.5 do 0.7L/100 km. Ponadto wskazanie chwilowego zużycia na moim FIS-ie nie jest tak płynne jak w innych AUDI. U mnie aktualizacja średniego spalania następuje po 2-3 sekundach są to znaczne skoki. Moze ktoś zna temat w czym tkwi problem - soft zegarów, moze jest adaptacja wskazania (odświerzania) wyświelania chwilowego spalania?

W audi A4 B7 i pewnie B6 chwilowego spalania nie pokażę Ci w l/h. jakoś tak dziwnie jest skonstruwane... Zreszta cały fis... w Touranie jakos mam tak płynniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałm, że to ja z kolegą ADKILL tak mam :) Czy ci co maja fabryczny FIS też im nie wskazuje sredniego na postoju ? ;P

Ale chyba nie do końca tak jest. Kolegi A4 B7 AVANT 2.5 TDI 2005 kolorowy FIS wskazuje na postoju zużycie..... i dosyć płynnie wskazuje chwilowe podczas jazdy.

PS

po podłączeniu VAS-a w silniku nie pamiętam jaki kanał pokazuje mi zużycie na postoju 0.6l przy dodawaniu gazu spalanie idzie płynnie w górę i podczas jazdy także hmmmm. Może jedank Jeżu te zegary które są u nas zamontowane maja inny soft niz te z fisem???? Bo chyba sygnał spalania chwilowego jest brany z tego samego miejsca dla testera i FIS-a czy się mylę?

Dzięki wszystkim za odpowiedź, widać faktycznie tak musi być muszę jeszcze dokładnie sprawdzić jak wygląda u mnie spalanie nie to co pokazuje komputer a to jak ma się ilość zatankowanego paliwa do ilości kilometrów.

Jeszcze raz dzięki za dyskusję

pozdrawiam

Adrian

Edytowane przez michał JAGODA#
Nie pisz posta pod postem, tylko używaj funkcji edytuj... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

adkill rozwiazales problem ? Mozliwe ze przeplywomierz. Adkill mam pytania. Jak silnik odpalasz zimny to faluja Ci obroty tak przez 3-4 s? Odczules jakis spadek mocy? Po 8 km rozgrzal Ci sie do polowy ? Czyli jakies 45-50 stopni ? Jaka to pora roku ? U mnie (teraz jest lato) rozgrzewa sie do 90 stopni po przejechaniu okolo 7km. Poza tym spalanie na poziomie 7,8 litra przy spokojnej jezdzie ? Przy spokojnej to mam 5,8 gora 6,3 w miescie. Na postoju mam 0,7l/100km. Jak rozwiazesz problem to daj znac :)

Edytowane przez kokojumbo
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie