Skocz do zawartości

Problem z układem MMI, wymiana czy naprawa?


jaremakk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Audi A3 V8 rok produkcji 2013. Od dłuższego czasu w aucie cisza - muzyka, zestaw głośnomówiący - głośniki milczą jak zaklęte. Czasem (np. po godzinie, dwóch ciągłej jazdy) muzyka się włącza, zestaw zaczyna działać i jest tak aż do momentu kiedy zgaszę silnik. Potem znowu cisza.

Oddałem do elektronika i usłyszałem, że padły końcówki mocy, albo cały układ, w grę wchodzi jeszcze złośliwy duch, albo koniunkcja planet. Szukałem w Opolu kogoś, kto podjąłby się naprawy, albo wymiany ale niestety nikogo nie znalazłem - ochrona komponentów, trzeba przeprogramować nowe MMI - odesłali mnie na fora w poszukiwaniu kogoś, kto mógłby pomóc.

I teraz pytanie - znacie i możecie polecić kogoś z okolic (Wrocław, Katowice), kto ogarnia temat i naprawi audio? Pewnie mogę pojechać do salonu, ale oni mają tam ceny z 2035 więc na razie szukam uzdolnionego mechanika spoza korporacji. Będę wdzięczy za pomoc.

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja bym radziła zmianę, bo o dobrego elektronika to bardzo ciężko. Naprawa to koszt max. 100 zł, bo prawdopodobnie najwyżej poszedł scalak, ale komu się dzisiaj chce lutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.02.2024 o 16:30, przedszkolak napisał(a):

Procedura zaczyna się od suszenia, sprawdzenia nacieków i przepięć. Dobra suszarka na moduł i powinno ustąpić. Jeździć jakiś czas na włączonej klimatyzacji.

Dzięki. Powiedz mi, proszę, gdzie konkretnie suszyć? Pytanie może dziwne, ale na autach znam się tylko wtedy kiedy siedzę za kółkiem, naprawa to dla mnie czarna magia.

Na klimie jeżdżę okrągły rok. Auto garażowane.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2024 o 09:56, kaffej napisał(a):

Mam dokładnie to samo w mojej A3 8V 2014... Udało Ci się może ustalić coś więcej?

Niestety nie, prócz tych rad tutaj. Wstawiłem głośnik do auta i daję sobie radę ;) ale jakbym chciał zmieniać to muszę naprawić.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2024 o 07:07, Grażynka napisał(a):

Ja bym radziła zmianę, bo o dobrego elektronika to bardzo ciężko. Naprawa to koszt max. 100 zł, bo prawdopodobnie najwyżej poszedł scalak, ale komu się dzisiaj chce lutować

No i to jest problem - dobry elektronik. Gdzie nie pytałem to 'nie, proszę spróbować gdzie indziej.' A gdzie? 'Nie wiem, nie polecę, wiem Pan jak to jest z tymi od elektroniki.' A ja nie wiem jak to z nimi jest, bo jeszcze żadnego dobrego nie spotkałem. ;)

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie