Skocz do zawartości

Nie działa otwieranie i zamykanie klapy nogą


tomdem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , w moim q5 przestało z dnia na dzień działać otwieranie i zamykanie klapy bagażnika gestem nogi pod zderzakiem. Wcześniej zdarzało się że nie chciał załapać i kilka razy musiałem machnąć żeby się otworzyła ale teraz już jest zero reakcji . Czy ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? Z góry dzięki za wszelkie info co można z tym zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2024 o 16:19, przedszkolak napisał(a):

czujnik trzeba przetrzeć albo przy myciu lekko spłukać. Powinno wrócić do normy.

Wiesz gdzie szukać tego czujnika ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam czujnik przeważnie jest obudowany i znajduje się pod zderzakiem. czujnik działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Są to połączone ze sobą odcinki  lub ciągłe i tworzą antenę - czasami metrowej długości.

Aby otworzyć kierowca musi mieć przy sobie kluczyk samochodu. Stoi po środku za pokrywą bagażnika. Odstęp z tyłu samochodu powinien wynosić co najmniej 20 cm. Zapłon jest wyłączony.

Poruszyć zdecydowanie nogą w kierunku pod zderzak i z powrotem . Jednocześnie nie dotykać samochodu. Kiedy system zidentyfikuje ruch, pokrywa bagażnika otworzy lub zamknie się. W ten sposób unika się sytuacji, że pokrywa bagażnika otworzy się przy podobnym ruchu, np. kiedy ktoś przejdzie między tyłem samochodu a bramą garażową.
Zamykanie pokrywy bagażnika zostaje zgłoszone sygnałem ostrzegawczym i może zostać przerwane, jeżeli opisany ruch zostanie wykonany ponownie.
Przy zamykaniu gestem nogi, samochód nie jest zaryglowany.
 
W niektórych sytuacjach funkcja systemu jest ograniczona albo chwilowo niedostępna. Tak jest np., kiedy:
  • Pokrywa bagażnika została zamknięta bezpośrednio przedtem.
  • Samochód zostanie zaparkowany blisko płotu i przez dłuższy czas gałęzie poruszają się pod samochodem.
  • Samochód będzie czyszczony np. urządzeniem wysokociśnieniowym albo w myjni przejazdowej.
  • Pada silny deszcz.
  • Zderzak jest silnie zabrudzony, np. po jeździe na drogach posypywanych solą.
  • Sygnał radiowy kluczyka samochodu jest zakłócony przez inne nadajniki np. telefony komórkowe, piloty.
Edytowane przez przedszkolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, przedszkolak napisał(a):

Sam czujnik przeważnie jest obudowany i znajduje się pod zderzakiem. czujnik działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Są to połączone ze sobą odcinki  lub ciągłe i tworzą antenę - czasami metrowej długości.

Aby otworzyć kierowca musi mieć przy sobie kluczyk samochodu. Stoi po środku za pokrywą bagażnika. Odstęp z tyłu samochodu powinien wynosić co najmniej 20 cm. Zapłon jest wyłączony.

Poruszyć zdecydowanie nogą w kierunku pod zderzak i z powrotem . Jednocześnie nie dotykać samochodu. Kiedy system zidentyfikuje ruch, pokrywa bagażnika otworzy lub zamknie się. W ten sposób unika się sytuacji, że pokrywa bagażnika otworzy się przy podobnym ruchu, np. kiedy ktoś przejdzie między tyłem samochodu a bramą garażową.
Zamykanie pokrywy bagażnika zostaje zgłoszone sygnałem ostrzegawczym i może zostać przerwane, jeżeli opisany ruch zostanie wykonany ponownie.
Przy zamykaniu gestem nogi, samochód nie jest zaryglowany.
 
W niektórych sytuacjach funkcja systemu jest ograniczona albo chwilowo niedostępna. Tak jest np., kiedy:
  • Pokrywa bagażnika została zamknięta bezpośrednio przedtem.
  • Samochód zostanie zaparkowany blisko płotu i przez dłuższy czas gałęzie poruszają się pod samochodem.
  • Samochód będzie czyszczony np. urządzeniem wysokociśnieniowym albo w myjni przejazdowej.
  • Pada silny deszcz.
  • Zderzak jest silnie zabrudzony, np. po jeździe na drogach posypywanych solą.
  • Sygnał radiowy kluczyka samochodu jest zakłócony przez inne nadajniki np. telefony komórkowe, piloty.

Dziękuję za odpowiedź , jeśli chodzi ruch nogi to wydaje mi się że robię to dobrze bo wcześniej działało . Teraz ewidentnie coś padło . Rozumiem że sam jako amator nie będę w stanie przeczyścić tego czujnika ? Na myjce już byłem i tam próbowałem w granicach rozsądku przemyć wszystko w okolicy tyłu podwozia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj bezpieczniki i wiązkę, jeśli u Ciebie jest dostęp, ewentualnie spróbuj jeszcze potrzymać samochód w suchym miejscu przez kilka godzin. Jeśli masz to ewentualnie sprawdzić błędy jakimś oprogramowaniem, jeśli to nie pomoże to raczej mechanik, chyba, chyba, że chce Ci się grzebać i tracić czas. Ale jestem, mąż mi podpowiada.

Edytowane przez Helenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2024 o 16:35, przedszkolak napisał(a):

I udało się naprawić?

Nie , w sumie to nie wiem jak to zrobić , bezpiecznik od „elektrycznie sterowana klapą bagażnika” są ok. Czujnika nie widzę żeby cokolwiek móc przetrzeć tak jak koledzy wyżej polecali . Auto myłem już w granicach rozsądku od dołu i też bez zmian …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez nie dzialalo jak powinno przetarlem wilgotna szmatka caly obszar pod zderzakiem cała dlugość i okolo 25 cm w głąb i potem suchą szmatką i zaczeło działać jak należy /spróbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie