Skocz do zawartości

Odblokowanie pełnego FIS


Jeżu

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie... 00011 Zmieniasz tylko przedostatnią cyfre jak dokładasz tylko Fis. Wykonujesz wszystko wg instrukcji... Wykonujesz 1 kodowanie i 1 adaptację....

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisałem wartość 31001 i ta 3 nie wskakuje, gdy wpisuje 01001 to przekłamuje mi ilość palwa w baku i dystans do przejechania o wiele mniej a fis jak sie nie pokazywal tak nadal go nie bylo.

Może lepiej będzie poszukać kogoś kto ma takie samo autko jak ja tylko że juz z pełnym FISem i sprawdzić jaka on ma wartość?

No chyba że ja mam coś nie tak z komputerem?

Edytowane przez woltek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam!! przepraszam !! Przepraszam!!!

Jednak trzeba było bardziej uwazać w szkole gdy uczyli o czytaniu ze zrozumieniem!!

W złe miejsce wpisywaliśmy te wartość! wszystko działa FIS aktywny opis sie całkowicie zgadza!

Chyle czoło przed toba

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wpisałem wartość 31001 i ta 3 nie wskakuje, gdy wpisuje 01001 to przekłamuje mi ilość palwa w baku i dystans do przejechania o wiele mniej a fis jak sie nie pokazywal tak nadal go nie bylo.

Może lepiej będzie poszukać kogoś kto ma takie samo autko jak ja tylko że juz z pełnym FISem i sprawdzić jaka on ma wartość?

No chyba że ja mam coś nie tak z komputerem?

Siemka kolego mi wyskakuje to samo co robię zle ? A ta 3 z przodu działa Tobie podświetlenie po przekręceniu stacyjki.Mam kodowanie 00000.Pozd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, jeżeli chodzi o mój problem jaki miałem przy odblokowaniu FiSu, był wynikiem tylko i wyłącznie tego że w złe miejsce wpisywałem wartość 31001 (czytanie ze zrozumieniem) prawdopodobnie też popełniasz ten sam błąd skoro dzieje Ci sie tak jak mi na poczatku. Na pierwszej stronie tego postu użytkownik dodał zdjęcie okna (pozycji) w której nalezy wpisac odpowiednią liczbę, ja w tym miejscu miałem wartość 100 która zmieniłm na 31001 i wszystko zaczeło działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W oznaczeniach dodatkowych opcji mojego AUDI (a4 b7 2007 1.8T) mam taki wpis: 9Q3 = wielofunkcyjne wskaźniki, bez komputera, czy w takim wypadku moge odblokowac pełny FIS(aktaulnie na wyswietlaczu fis mam radio, temp, zasieg)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, specjalistą w tym temacie nie jestem, ale przymierzam się powoli do wzbogacenia mojego autko o tempomat i gdy mam trochę czasu czytam jak się do tego zabrać, gdzieś tam wyczytałem że oczywiście wszystko zależy czy masz sterownik w kierownicy który obsługuje tę opcje, można go sprawdzić na dwa sposoby

1. podłączyć vag_a i z grupy 16-Steering Wheel odczytać numer sterownika :

Address 16: Steering wheel

Part No: 8E0 953 549 N (z czego ta litera na końcu oznacza czy masz odpowiedni moduł czy nie)

- nie pamietam jakie litery co oznaczały bo jest kilka, musiałbyś poszukać)

2. zdjąć górną osłonę kolumny kierownicy i odczytać numery z naklejki na module.

Jeżeli masz kierownicę wielofunkcyjną to jest oczywiste że masz odpowiedni ,moduł i wystarczy tylko manetka oraz konfiguracja i adaptacja.

Jeżeli się mylę mam nadzieje że któryś z forumowiczów mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam posiadam taki licznik http://moto.allegro.pl/audi-a4-b5-lift-2-5-tdi-licznik-zegary-1-2-fis-i2162231898.html tylko że w 1.9 TDI 116 km i teraz pytanko czy w nim uda się też tak zmienić aby pokazywał spalanie?? i co muszę wymienić tylko manetkę czy także będzie potrzeba kupna dużego wyświetlacza?? czekam na jakieś podpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kolego:) ale czy Ty widziałeś na zdjęciu, że na górna połowa FIS-u jest przykryta plastikiem!!! i teraz pytanko czy wystarczy zdemontować ten plastik i będzie pod spodem pełen wyświetlaczy, czy będę musiał kupić nowy duży??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.Byłem ostatnio u Jeża na zrobienie tego Fisa.Śmiga aż miło :) Super Gosciu z Jeża.Jak dlamnie Profesjonalista.Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje Jeżu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.Byłem ostatnio u Jeża na zrobienie tego Fisa.Śmiga aż miło :) Super Gosciu z Jeża.Jak dlamnie Profesjonalista.Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje Jeżu ;)

:crazy: Fajno.... :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiłem sobie manetkę i teraz podłączę ją i przekoduje tak jak opisywał jeżu tylko, że pozostanę przy moim małym wyświetlaczu, jak to zrobię to dam znać czy coś się pokazało czy będę musiał wymienić FIS na duży.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko rozebrałem i niestety ale nie da się u mnie tego zrobić :goodbye: ponieważ za mało kabli jest we wtyczce, która odpowiada za te dodatkowe przyciski w manetce. Szkoda się mówi a już tak się cieszyłem. Chyba, że istnieje jakaś inna możliwość aby sprawdzić spalanie w mojej a4??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanko a mianowicie czy da się w AUDI B7 2.0 tdi dekatywować VAG iem czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy (mając pełny FIS kodowanie 31200)? Czy konieczne jest wykonanie zworki w kostce zegarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko a mianowicie czy da się w AUDI B7 2.0 tdi dekatywować VAG iem czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy (mając pełny FIS kodowanie 31200)? Czy konieczne jest wykonanie zworki w kostce zegarów?

Konieczne jak nie masz czujnika poziomu sprysku........ Jak maszczujnik to nie bedzie komunikatu o braku płynu....

ewentualnie w kodowaniu J285 można od 11/2006- dezaktywować czujnik... (osobiście nie sprawdzałem pewnie się da...)

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Przeczytałem uważnie wasze posty dotyczące odblokowania FIS i mam pytanie jak jest w przypadku skrzyni automatycznej czy FIS wymaga dodatkowych kodowań, może ktoś mi podpowie.Z góry bardzo dziękuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Przeczytałem uważnie wasze posty dotyczące odblokowania FIS i mam pytanie jak jest w przypadku skrzyni automatycznej czy FIS wymaga dodatkowych kodowań, może ktoś mi podpowie.Z góry bardzo dziękuje. :)

Nic ,żadnych dodatkowych adaptacji.... manual, multi, tiptronic tak samo....

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie wczoraj kolega Jeżu odblokował mi FIS, wszystko działa aż miło, Jeżu jesteś Wielki, Super Profesjonalista, jeszcze raz dzięki, serdecznie polecam

moja następna wizyta będzie z tempomatem :siema:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie wczoraj kolega Jeżu odblokował mi FIS, wszystko działa aż miło, Jeżu jesteś Wielki, Super Profesjonalista, jeszcze raz dzięki, serdecznie polecam

moja następna wizyta będzie z tempomatem :siema:

:blush: :blush: :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, na początek podziękowania dla Jeża dobra robota z tym opisem, zamontowałem wszystko i ładnie działa ale skopałem jedną rzecz, zacząłem to robić programem POLSKI VAG 4.9 i bez pomyłkę zmieniłem w liczniku Kodowanie Programowe na wartość 19 i nie pamiętam jaka była poprzednia a w WSC warsztatu wyskoczył napis Polski VAG niby to nic wszystko działa za wyjątkiem małego ale, na wyświetlaczu gdy zmieniamy pozycje wyświetlania różnych parametrów np. Ilość spalania czy średnie spalanie obok jest taka mała cyferka u mnie jest non stop 2 nic się nie zmienia, i tu moja prośba gdyby ktoś mógł zobaczyć jak powinna być wartość wpisana w Kodowanie Programowe w Polskim VAG w liczniku albo w VAG-COM w 17– Instruments, 07- RECODE jaka wartość jest w SOFTWARE CODDING to będe wdzięczy (mam taką nadzieje że liczniki są takie same w większości A4 b6 benzyna 1.8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie