Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A4 B6 (2000-2004)

Forum Audi A4 B6. Możesz tu pisać o swoich uwagach na temat tego modelu, zaczerpnąć wiedzy na jego temat oraz poprosić o pomoc związaną z tym modelem...

  1. Witam, Jak w temacie. Jak uzupełnić olej w skrzyni biegów. Problem w tym, że miałem uszkodzoną chłodnicę i byłem zmuszony ją wymienić, tym samym wyleciał olej. Gdybym mógł to pewnie zawitałbym u mechanika (tak dla pewności), aczkolwiek samochód jest uziemiony. Muszę to zrobić sam, z resztą lubię taką grzebaninę. Robię to pierwszy raz, tak więc wolę się poradzić jakiegoś profesjonalisty. Druga sprawa to ile oleju wlać? Bo nie wiem jaki poziom oleju jest aktualnie, a w internecie są informację dotyczące wymiany oleju, np. mozna wlać 1,3l , 2,5l a nawet 5l. Wycztałem, że do mojego modelu skrzyni należy wlać G052180A2 Febi. Z góry dzięki.

      • Upvote
    • 1 odpowiedź
    • 4,9 tys. wyświetleń
  2. Rozpoczęte przez komin,

    Jak ustawia sie klime w audi a4 b6,jak działają poszczególne przyciski, poproszę o instrukcje

    • 1 odpowiedź
    • 2 tys. wyświetleń
  3. Rozpoczęte przez Megan90,

    Witam. Dzisiaj miałam wymienione tarcze i klocki przód. Przejechałam sie autem żeby sprawdzić hamulce i jak docisnełam to zatrzymałam się dopiero po 100 metrach zwykle gdy wcisnełam hamulec to auto hamowało w prawie w miejscu. Po za tym strasznie twardy jest hamulec nie wiem czy to normalne. Po wymianie nadal świeci mi kontrola od zużycia okładzin hamulcowych. Z góry dzięki

      • Upvote
    • 4 odpowiedzi
    • 11 tys. wyświetleń
  4. Rozpoczęte przez brodan2,

    Witam:) Jak wiadomo w audi po 2001r dużym problemem są ścierające sie przyciski. Niedawo zakupiłem takie autko i chciałbym spytać Was jako fanów tej marki czy znacie jakąś możliwość żebym mógł sie tego pozbyć. Jest jakiś punkt z regeneracją? może jakieś inne sposoby albo pozostaje szukanie na szrotach? Chodzi o to aby było w miare tanio a milej sie jechało takim autkiem. Mam bardzo wytarty przełącznik świateł, klimatronik(plus i minus), el. szyby oraz włącznik awaryjek a także lewe oparcie na dźwiach( tam gdzie są przełączniki do el. szyb -wygląda jakby pies pazurami podrapał). Patrzyłem na allegro ale koszt samego panelu klimatronika to 200zł i przyciski plus i minus są …

    • 2 odpowiedzi
    • 7,3 tys. wyświetleń
  5. Rozpoczęte przez brodan2,

    Witam, od pewnego momentu zauwazyłem że czasem przestaje mi działać przycisk od elektrycznych szyb od strony kierowcy. Mianowicie objawia sie to tym, że gaśnie podświetlanie obu przycisków(kierowcy i pasażera) ale szyby pasażera można i tak otworzyć drugim przyciskiem natomiast szybę kierowcy już nie i jednocześnie nie działa elektryczna regulacja lusterek, po jakimś czasie jazdy poswietlanie przycisków zaczyna działać i wszystko jest ok. Tak było jak kupiłem to autko natomiast od wczoraj mam tak że jak podświetlanie zacznie ponownie świecić i chce wcisnąć przycisk od szyb kierowcy to przestaje ponownie świecić i za kilka sekund zapala sie znowu i tak w kółko. Dodam że B…

      • Upvote
    • 5 odpowiedzi
    • 5,1 tys. wyświetleń
  6. Rozpoczęte przez elizabet1,

    Witam! Po wymianie sprężyn z tyłu auta i ustawieniu zbieżności, kołysze tyłem auta podczas jazdy, jaka może być tego przyczyna ?

    • 6 odpowiedzi
    • 3 tys. wyświetleń
  7. Rozpoczęte przez audia4a4,

    Witam. Ogladalem dzis audiczke z silnikiem diesla 101 km i zauwazylem pewien problem . W pazdzierniku tego roku zostala wymieniona dwumasa na normalne kolo wraz ze sprzeglem (tak powiedzial sprzedajacy) i chodzi o to ze jak przyspieszam to drzy lewarek od zmiany biegow ( nawet jest to slyszalne ) Co moze byc do wymiany ? czy ma to zwiazek z przejciem z dwumasy na normalne kolo ?

      • Like
      • Upvote
    • 6 odpowiedzi
    • 7,2 tys. wyświetleń
  8. Rozpoczęte przez brodan2,

    Witam, miesiąc temu zakupiłem audiczke 2.0 130km benzyna+lpg. Kupując ją już paliła sie kontrolka chech engine choć poprzedni właściciel nie kazał sie tym wcale przejmować. Mimo to postanowiłem to zrobić, zaprowadziłęm do mechanika, na komputerze okazało sie podobno ze któraś świeca gubi iskre i stąd ten błąd. Wymieniłęm wszystkie świece na nowe i po ok. 200km kontrolka znowu sie zapaliła:/ dodam, że przy zmianie biegów jadąc na lpg lubi mi szarpnąć po spuszczeniu sprzęgła, zauważyłem też raz jak przełączyłem na benzyne zeby sprawdzić czy szarpie też na benzynie jak zmieniam bieg(nie szarpie) i przełączyłęm spowrotem na gaz to kontrolka check zaczęła migać kilka razy i sp…

      • Upvote
    • 13 odpowiedzi
    • 27,1 tys. wyświetleń
  9. Rozpoczęte przez elizabet1,

    witam . mam pytanie gdzie mogę kupić śruby mimośrodowe do regulacji zbieżności dolny tylni wahacz.?

    • 1 odpowiedź
    • 1,8 tys. wyświetleń
  10. witam,mam mały problem,posiadam a4 b6 1.9tdi 131km silnik AVF.(climatronic) po wyłaczeniu dmuchawy przycisk off zaczyna cos szurac przy silniku,po właczeniu przestaje,lecz gdy jest właczona dmuchawa i wcisne "econ" robi sie to samo. mechanik wymienil napinacz paska,troche ucichło,lecz po jakimś czasie znowu to samo,mam pytanie czy mozna sprawdzic jakos sprzegło sprezarki klimatyzacji?czy dobrze obstawiam?!ktoś z was miał podobny problem? jak zgasze silnik słychac syczenie z przewodów klimatyzacji w grodzi(nie sa przetarte) temperatura otoczenia +2 C,czy to normalne? pozdrawiam

    • 0 odpowiedzi
    • 1,9 tys. wyświetleń
  11. Rozpoczęte przez malydziob,

    Witam, Mój problem polega na tym, że dźwignia zmiany biegów działała bardzo ciężko więc oddałam auto do mechanika - wczoraj odebrałam i teraz jest ok, tylko że podczas tej "naprawy" straciłam blokadę dzięki której żeby przejść na wsteczny trzeba było wcisnąć drążek zmiany biegów. Obecnie jest płynne przejście między wszystkimi biegami i redukjując bardzo łatwo wcisnąć wsteczny zamiast jedynki. Napiszcie proszę co można z tym zrobić, bo jutro wybieram się na reklamację i nie chcę żeby mechanik mnie zbył...

    • 0 odpowiedzi
    • 2 tys. wyświetleń
  12. Rozpoczęte przez bobo,

    Witam!Od miesiąca jestem posiadaczem audi a4 b6 1.8turbo 150km.Dzisiaj zauważyłem że na nalepce w bagażniku mam oznaczenie silnika AVJ,a na silniku BFB.Co to oznacz?Proszę o pomoc.

      • Upvote
    • 3 odpowiedzi
    • 3,1 tys. wyświetleń
  13. jak jest sucho to wszystko jest ok, ale jak zaczyna padac to auto zaczyna chodzic na 3 nieraz na 2 cylindry swiece cewki wymienione co dalej sprawdzac??

    • 0 odpowiedzi
    • 1,9 tys. wyświetleń
  14. Rozpoczęte przez Kurka88,

    jak odpale samochod to po jakiejs chwilili niby z rozrzadu dochoda takie dziwen dzwieki jakby cos tarlo albo skrzypialo czy to czas na wymiane?mial tak ktos z was?

    • 0 odpowiedzi
    • 1,8 tys. wyświetleń
  15. Rozpoczęte przez edison22,

    witam.Dzisiaj jak wymieniali mi uszczelniacze na PD a na koncu diagnozowali wszystko Vagiem pokazło bład 464c,Jednak nie pokazywało opisu bledu tylko "usterka nieznana".BYłem jeszcze u paru innych mechanikow ktorzy maja najnowsze oprogramowanie ale zaden nie wie co ten Bład oznacza bo program nie pokazuje opisu,jeden tylko powiedział ze kiedys sie spotkał z takim samym błedem i nie wie czy dobrze pamieta ale bład pokazuje od poduszki silnika. Spotkaliscie juz sie z takim błedem? Z gory dzieks

    • 2 odpowiedzi
    • 6,2 tys. wyświetleń
  16. Rozpoczęte przez woltek,

    Witam, przymierzam się do zakupu Turbo timera, wydaje mi się że to przydatne urządzonko dla posiadaczy silników z turbiną. Czy ktoś z Was ma u siebie zamontowane takie coś lub słyszał jakieś potwierdzone informacje na temat Turbo Timera? Najważniejszym moim pytaniem jest czy w momencie gdy silnik jeszcze chodzi po wyjęciu kluczyka czy idzie zamknąć auto z pilota? Mam na myśli Turbo Timer za ok 150 zł. Moje auto to A4 B6

    • 4 odpowiedzi
    • 3,5 tys. wyświetleń
  17. Rozpoczęte przez Kurka88,

    witam potrzebuje pomocy odnosnie paru rzeczy. 1.elektryka fotela nie dziala pompowanie na lendzwia tzn silniczek chodzi gora dol ale nie pompuje na plecy jaka moze byc tego przyczyna(cos z elektryka,kostka)wczesniej chodzilo oki.bo raczej bezpiecznik nie moze byc poniewaz by wcale nie pracowalo to. 2.zalozona jest zamienna pompka spryskiwacza xenonu,spryskiwacze sie podnosza nie maja sily psiknac(dysze sa drozne)delikatnie czasami prysna,czy moze musi byc orginalna pompka aby daly rade psikac? Uprzejmie prosze o wasza pomoc odnosnie tych problemow,zapoznaje sie dopiero z tym autem wiec prosze o wyrozumialosc. Dziekuje i pozdraw

    • 0 odpowiedzi
    • 1,9 tys. wyświetleń
  18. Rozpoczęte przez elizabet1,

    Witam! Chcę założyć sprężyny z tyłu do Audi A4 B6 od Audi S-line , czy mi to usztywni tył samochodu ? Bo często jeżdżę z dużym obciążeniem z tyłu auta. Pozdrawiam

    • 0 odpowiedzi
    • 1,7 tys. wyświetleń
  19. Rozpoczęte przez elizabet1,

    Witam! Chcę założyć sprężyny z tyłu do Audi A4 B6 od Audi S-line , czy mi to usztywni tył samochodu ? Bo często jeżdżę z dużym obciążeniem z tyłu auta. Pozdrawiam

    • 3 odpowiedzi
    • 2,7 tys. wyświetleń
  20. Rozpoczęte przez hege,

    Witam szanownych forumowiczów. Chciałbym się dowiedzieć od osób obeznanych w temacie co to jest za część. Wygląda jak plastikowy trójnik. Do trójnika dochodzi jeszcze jedna cienka plastikowa rurka. Niestety połączenie tej rurki z trójnikiem pękło, ale jak już będę wiedział jak się nazywa ta część, to założę nowy temat, albo poszukam rozwiązania na necie. Pozdrawiam

      • Upvote
    • 2 odpowiedzi
    • 4,9 tys. wyświetleń
  21. Rozpoczęte przez bolo78,

    Witam.Panowie mam dziwne objawy w swoim autku ,a mianowicie podczas nawet dłuższej jazdy (300)km.temperatura na wskażniku nie wychyla się bardziej niż 70st.a po chwili spada na 50st, i tak cały czas.Codo ogrzewania to dziala,ale od strony pasażera dmucha gorące a od strony kierowcy zimne.Jeśli podwyższe temperature(od strony kierowcy) to przez chwile dmucha ciepłe a po chwili znów zimne.Macie pomysły co to może być? Termostat,czujnik,czy jeszcze coś innego.Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

      • Upvote
    • 2 odpowiedzi
    • 2,4 tys. wyświetleń
  22. Rozpoczęte przez SiDo,

    Witam, nie wiem czy mi sie to wydawało ale w wiekszości samochodów nawet gdy wyskoczy komunikat o rezerwie czy otworzymy drzwi przy zapalonych światłach to słychać dzwięk. A u mnie tego nie ma. Nie wiem czy wysiadł jakiś głośniczek czy po prostu jakoś go wyłączyłem ? Czy po prostu tego nie ma. Dziekuje z góry za pomoc i pozdrawiam.

    • 2 odpowiedzi
    • 3,7 tys. wyświetleń
  23. Rozpoczęte przez iareczek,

    Witam gdzie znajduje się tabliczka znamionowa w audi a4 b6? potrzebuje znaleźć numer QG1 lub QG0/2 aby rozróżnić rodzaj serwisowania. pozdrawiam

    • 1 odpowiedź
    • 4,8 tys. wyświetleń
  24. Rozpoczęte przez SiDo,

    Witam, niedawno kupiłem kabelek Vag-K+Can. Nie chce dłubać, zmieniać przebiegów czy coś, po prostu w razie jakiegoś przypadku odczytać błąd i mam małe pytanie czy A4 B6 z 2003r. da rade odczytywać błędy programem Vag K+can commander 1.4 ? czy musze zaopatrzyć sie w jakiś inny ? Pozdrawiam. Jeśli nie w tym dziale to bardzo przepraszam.

      • Upvote
    • 6 odpowiedzi
    • 5,5 tys. wyświetleń
  25. witam.Mam taki problem ze samochod zle zapala przy minusowych temperaturach(zaczyna zle palic juz od 2 stopni w doł czyli na minus)Dodam ze na ciepłym pali za kazdym razem,lecz na zimnym w mroz kreci i zapala za kazdym razem ale z trudnascia mu to przychodzi.Jak sie go zapala to trzeba czasami trzymac go na rozruszniku i po jakims czasie załapie(tak jakby paliwa mu brakowało).Nie wiem gdzie sie udac,czy co kolwiek robic,mechanicy mnie kasuja a nic nie robia ztym.Prosze o pomoc.pozdr w Aucie wymieniłem:swiece zarowe,akumulator,rozrusznik,turbine(ustawiona synchronizacjia)filtry i dalej jest ten problem.

      • Upvote
    • 17 odpowiedzi
    • 14,3 tys. wyświetleń

Powiadomienie o plikach cookie

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.