Skocz do zawartości

Problem z temperaturą silnika


adamas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu zauważyłem, że nie mogę osiągnąć właściwej temperatury silnika tj 90st.C Wskazówka stała pomiędzy środkową kreską a 90 czasami o grubość kreski przed 90 na tablicy. Winą za ten stan rzeczy obarczyłem termostat, który to też wymieniłem. Po wymianie wszystko ok. silnik rozgrzewa się temperatura 90st. Pojawił się natomiast inny problem, od czasu do czasu podczas jazdy wskazówka temperatury opada mi do 50 st. i tak sobie leży. Czasami po paru minutach wraca do 90 a czasami potrzebny jest dłuższy postój auta żebym miał wskazania temp. na pulpicie. Dodam jeszcze, że ta sytuacja ma miejsce tylko wtedy kiedy jadę normalnie i na przykład zatrzymam się na jakiś czas. Po ponownym uruchomieniu samochodu wskazówka temp. dźwignie się ze swojego dolnego położenia i przez jakiś czas pokazuje temperaturę i opadnie na 50 st, albo od samego uruchomienia stoi jak zaklęta na 50st.

Ma ktoś pomysł co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czujnik temperatury czy jakieś jeszcze inne draństwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas postoju uruchamia Ci się wentylator od chłodnicy? Moim zdaniem wszystko wskazuje na czujnik temperatury chłodnicy.

Pozdrawiam :)

Wentylator chłodnicy uruchamia się na krótko (jakieś 30sek.) myślę, że ma to związek z pracującą klimatyzacją, wentylator włącza się tylko podczas pracy silnika, po wyłączeniu jeszcze nigdy nie słyszałem żeby wentylator pracował. A gdzie zlokalizowany jest ten czujnik? Wypinałem jakieś wtyczki na górze chłodnicy po lewej i prawej stronie, nie miało jednak to wpływu na wskazania temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, w którym miejscu zlokalizowany jest ten czujnik. Po opisywanych przez Ciebie objawach obstawiam na 99%, że to właśnie czujnik temperatury chłodnicy ;) Myślę, że Jeżu będzie wiedział w którym miejscu jest zlokalizowany :hangloose:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, w którym miejscu zlokalizowany jest ten czujnik. Po opisywanych przez Ciebie objawach obstawiam na 99%, że to właśnie czujnik temperatury chłodnicy ;) Myślę, że Jeżu będzie wiedział w którym miejscu jest zlokalizowany :hangloose:

Pozdrawiam

Dzięki w takim razie czekam na wypowiedź kolegi Jeża :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamieszczam rozkład czujników w A4

1.zawór EGR

2.czujnik temperatury G62/G2

3.złączka dla listwy sterującej PD1-4

4.czujnik temperatury paliwa G81

5.czujnik ciśnienia dolotowegog71, czujnik temperatury ciśnienia dolotowego G72

6.złączka czujnika obrotów wału korbowego G28

7.złączka czujnika Halla G40 pozycji wałka rozrządu,

8.ECU J248, czujnik wysokości F96

9.czujnik obrotów wału korbowego G28

10. czujnik Halla G40 pozycji wałka rozrządu

11. zawór magnetyczny regulujący ciśnienie doładowania N75

12. regulator podciśnieniowy kierownic turbiny

13. zawór klapy gaszącej N239

14. zawór sterujący zaworem recyrkulacji spalin(EGR) N18

15. miernik masy powietrza G70

Mam nadzieję że nic nie pomyliłam ;)post-902-0-40550300-1306150540_thumb.jpg

post-902-0-40550300-1306150540_thumb.jpg

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Obstawiam czujnik temperatury silnika lub niestykającą kostkę do tego czujnika Najprościej to podłączyć vaga i sprawdzić w blokach jaką masz temperaturę a jak jest na desce. Miejsce zamieszczenia opisała Megan90. Zamieściłem kiedyś opis gdzie poszczególne czujniki się znajdują Nie pamiętam jak jest ale jeśli masz 4-pinowy czujnik temperatury to tkz dwa w jednym. Jeden to czujnik dla potrzeb silnika a drugi czujnik wskazań temperatury na desce.. Sprawdź najlepiej Vagiem :siema:

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najlepiej Vagiem :siema:

Ha ha ha jak sobie kupię to sprawdzę ;). Serdeczne dzięki szczególnie dla Megan rysuneczek wiele usprawnia :).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

a mógłby ktoś mi podać gdzie znajduje się czujnik temperatury w silniku benzynowym 4-cyl 2.0 130KM ALT ? próbowałem szukać i nie mogłem znaleźć, niby wiem gdzie szukać a nigdzie go nie ma ;] Kupiłem sobie ten czujnik i chciałbym go już wymienić, miałem złe wskazania na tablicy wskaźników.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a mógłby ktoś mi podać gdzie znajduje się czujnik temperatury w silniku benzynowym 4-cyl 2.0 130KM ALT ? próbowałem szukać i nie mogłem znaleźć, niby wiem gdzie szukać a nigdzie go nie ma ;] Kupiłem sobie ten czujnik i chciałbym go już wymienić, miałem złe wskazania na tablicy wskaźników.

Dzięki

Nie wiem czy o to ci chodzi

post-6169-0-35139600-1310985874_thumb.jp

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Tez mam problem z wskazaniem temperatury w mojej audicy 1.9 tdi awx 130km.U mnie caly czas pokazuje maksymalne wskazanie. Vag nie pokazuje zadnych bledow ani w silniku ani w liczniku.Czujnik temp wymienilem na nowy ale bez zmian.Jedynie po odlaczeniu akumulatora i ponownym podlaczeniu wskazowka wraca na "swoje" miejsce i po pewnym czasie dobija na maxa.Dodam jeszcze ze vag pokazuje wlasciwa temp jedynie w liczniku jest zle. Prosze o jakie sugestie gdzie jest problem.Z gory dziekuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tez mam problem z wskazaniem temperatury w mojej audicy 1.9 tdi awx 130km.U mnie caly czas pokazuje maksymalne wskazanie. Vag nie pokazuje zadnych bledow ani w silniku ani w liczniku.Czujnik temp wymienilem na nowy ale bez zmian.Jedynie po odlaczeniu akumulatora i ponownym podlaczeniu wskazowka wraca na "swoje" miejsce i po pewnym czasie dobija na maxa.Dodam jeszcze ze vag pokazuje wlasciwa temp jedynie w liczniku jest zle. Prosze o jakie sugestie gdzie jest problem.Z gory dziekuje za podpowiedzi.

Edytowane przez michał JAGODA#
Na przyszłość nie zakładaj nowych tematów jak już istnieją. Tematy połączyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Czy nadal nikt nie ma zadnego pomyslu co dzieje sie z moim autem.

Bardzo dokładne sprawdzenie przewodów ( szczególnie przy kostkach i wszelkiego rodzaju połączeniach ) od czujnika do wskaźnika.

Na pewno przydałby się schemat i pomiar rezystancji przewodów.

To tak na początek.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

adamas możesz powiedzieć jaka przyczyna była w Twojej audicy że nie pokazywało temperatury?

Pzdr

ELo

Przyczyna prozaiczna.... czujnik temperatury

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie