Skocz do zawartości

napięcie ładowania A4/B6 1.9tdi


radiann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może temat już był poruszany, ale nic nie mogę znaleźć.

Mianowicie jakie jest wlaściwe napięcie ładowania? Czy jest to tak jak w większości pojazdów 14,2V czy ewentualnie dopuszczalne jest inne.

Przed chwilą założyłem nowy alternator Bosch i jak dla mnie to napięcie bez obciążenia na poziomie 13,9V jest za małe.

dzięki za informacje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może temat już był poruszany, ale nic nie mogę znaleźć.

Mianowicie jakie jest wlaściwe napięcie ładowania? Czy jest to tak jak w większości pojazdów 14,2V czy ewentualnie dopuszczalne jest inne.

Przed chwilą założyłem nowy alternator Bosch i jak dla mnie to napięcie bez obciążenia na poziomie 13,9V jest za małe.

dzięki za informacje i pozdrawiam

hej, tak dla informacji, ja wczoraj sprawdzilem napiecie ladowania bez obciazenia u siebie B6 1.9 TDI i pokazywalo mi 14,22V.

m@urycy

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, tak dla informacji, ja wczoraj sprawdzilem napiecie ladowania bez obciazenia u siebie B6 1.9 TDI i pokazywalo mi 14,22V.

m@urycy

dzięki za fatygę i informację, u mnie sprawa się wyjaśniła multimetr, którym wykonałem pierwszy pomiar poprostu był nie dokładny. Sprawdziłem innym i napięcie jest 14,1V.

jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest w jakiej temperaturze dokonywałeś pomiaru, nikt tego nie mówi ale wartość ładowania w nowych reglerach związana jest z temperaturą otoczenia- im zimniej tym wartość jest wyższa.

Pomiar wykonałem na ciepłym silniku zaraz po jeździe.

dzięki jeszcze raz za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie