Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A4 B6 (2000-2004)

Forum Audi A4 B6. Możesz tu pisać o swoich uwagach na temat tego modelu, zaczerpnąć wiedzy na jego temat oraz poprosić o pomoc związaną z tym modelem...

  1. Rozpoczęte przez Moro,

    Mam takiż oto problem. Mianowicie podczas przyspieszania jadąc pod górę (musi być większe obciążenie bo podczas jazdy na wprost tego nie ma) kiedy obroty rosną w przedziale powiedzmy 2600-3000 czuć lekkie trzęsienie budą coś jakby wibracje, niedomaganie skrzyni (trudno nazwac). Skrzynke mam po remoncie (gdzies z miesiac temu) i wsio jest OK poza własnie opisanym problemem. Jedyne co mi przychodzi do glowy to półosie jednak nie wiem czy dobrze myśle (przy naprawie skrzyni poloski mieli na stole jednak nie wiem czy na szybko da sie cos stwierdzic). Jakaś rada? PS. Skrzynia Multitronic

    • 3 odpowiedzi
    • 6,3 tys. wyświetleń
  2. Rozpoczęte przez holek,

    Witam, po około rocznym użytkowaniu audi zaczynają się schody. Po odwiedzeniu paru mechaników by zczytać błędy (większość nie widziała błędów bądź błąd nieznany) w końcu się udało. Po krótce moje problemy: 1) Auto traci moc, nie zależnie od rozgrzanego / zimnego silnika samochód chodzi jakby bez turbiny, czasami zapali się kontrolka silnika lecz nie zawsze. Po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnik pracuje normalnie, a kontrolka silnika nie zależnie raz świeci przy braku mocy a kolejnie mocy brak i kontrolka nie świeci. Poczytałem obstawiano na przepływomierz powietrza wg zaleceń odpiąłem wtyczkę podczas pracy silnika, no niby jakaś mała różnica w pracy silnika na woln…

      • Upvote
    • 2 odpowiedzi
    • 9,9 tys. wyświetleń
  3. Rozpoczęte przez manekm7,

    Witam. Po podłaczeniu pod komputer wyskoczyły 4 błedy.( zaznacze ze pali normalnie) P0130, P0171, P0172, P1423. czy to moze byc tylko wina uszkodzonej sondy lambda? Prosze o pomoc i propozycje za co sie zabrac. Pozdrawiam

      • Upvote
    • 5 odpowiedzi
    • 6,1 tys. wyświetleń
  4. Rozpoczęte przez Coolturek,

    Witam, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak można sprawdzić temperaturę oleju gdy nie ma wskaźnika ? Podobno można gdzieś w komputerze ale nie wiem gdzie szukać, bez podłączania do komputera oczywiście. Z góry dzięki, Pozdrawiam,

      • Upvote
    • 1 odpowiedź
    • 3,4 tys. wyświetleń
  5. Rozpoczęte przez adkill,

    Witam, Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem a4 b6 i niepokoją mnie wskazania komputera dotyczące chwilowego spalania. Na zimno zanim ruszę potrafi pokazywać 20l/100km i więcej, na rozgrzanym jak się zatrzymuje nie spada do 0 lub 0.5 (na klimę) ale staje na 5l czasem mniej czasem więcej nie wiem o co chodzi. Miał ktoś podobny problem czy tak po prostu jest i nie ma co na to patrzeć średnie spalanie w mieście przy spokojnej jeździe 7,8 mi wskazywało dziś na 8 km odcinku z domu do pracy, rozgrzał w połowie gdzieś z góry dziękuje za pomoc Pozdrawiam Adrian

      • Upvote
    • 6 odpowiedzi
    • 19 tys. wyświetleń
  6. Rozpoczęte przez arturek986,

    Witam potrzebuje instrukcję demontażu panela klimatyzacji. W przyszłym tygodniu planuje wysłać do regeneracji przełącznik od świateł i od razu chciałem wysłać panel od klimy, bo mam wytarty przycisk "-" ale nie wiem jak się go demontuje i czy jest to bardzo skomplikowane.

      • Upvote
    • 1 odpowiedź
    • 9,2 tys. wyświetleń
  7. Rozpoczęte przez arturek986,

    Witam mam problem z nieprzyjemnym zapach wydobywającym się po włączeniu klimatyzacji. Około trzech tygodni temu wymieniłem filtr kabinowy, a dwa tygodnie temu byłem na uzupełnieniu czynnika wraz z dezynfekcją układu klimatyzacji przez ozonowanie, a smród nadal nie zniknął. Myśle teraz o kupieniu jakiegoś środka w sprayu do usuwania brzydkiego zapachu z układu klimatyzacji, ale nie wiem jaki kupić żeby był skuteczny i czy to wogóle ma sens - czy to coś da. Pomóżcie może ktoś też miał taki problem i ma jakies rozwiązanie

      • Upvote
    • 3 odpowiedzi
    • 10,6 tys. wyświetleń
  8. Rozpoczęte przez arturek986,

    Witam Mam problem z tempomatem, próbowałem go włączyć (postępując zgodnie z instrukcą obsługi) i nie działa!!! Nic się nie wyświetla na wyświetlaczu, samochód nie utrzymuje predkości, czy ktoś wie co to moze być? Może tempomat ma jakis bezpiecznik???

      • Upvote
    • 4 odpowiedzi
    • 10,3 tys. wyświetleń
  9. Rozpoczęte przez HarryKelso,

    Witam!! Kupiłem 5 tygodni temu a4 z 2002 rok 1,9 tdi. wszystko było pieknie az do niedzieli. Auto straciło moc, nie idzie tym jechać.Jak odpaliłem go na drugi dzień rano to na zimno przyspieszał normalnie jak wcześniej ale tylko sie trochę zagrzał od nowa to samo. Byłem u dwóch mechaników. Pierwszy stwierdził ze turbina do remontu lub wymiany, drugi że trzeba wymienić czujnik ciśnienia kolektora ssącego ( Awaria P1557). Wyskoczyła też awaria coś o zwarciu na poduszkach silnika cylindry 1 i 2 . Co o tym myslicie??

      • Upvote
    • 2 odpowiedzi
    • 2,3 tys. wyświetleń
  10. Rozpoczęte przez woltek,

    Witam, mam takie pytanko: Czy idzie ustawić VAGiem światła ale nie xenony tak aby po załączeniu same się ustawiały? tak jak jest to w przypadku xenonów? Jeżeli ktoś zna kodowanie to bardzo proszę o podanie. Z góry dziękuje i pozdrwawiam.

      • Upvote
    • 2 odpowiedzi
    • 3,2 tys. wyświetleń
  11. Rozpoczęte przez koczo_p,

    Witam.Mam problem z demontazem tapicerki w a4 b6 avant w bagazniku.Chodzi mi konkretnie o plastik do ktorego mocuje sie rolete po rozciagnieciu(zaczep jest)Nie wiem czy trzeba zdemontowac caly element, czy tylko sam plastik.Dodam iz chodzi mi strone gdzie jest subwofer.

    • 0 odpowiedzi
    • 2,4 tys. wyświetleń
  12. Rozpoczęte przez Krawiec,

    Witam! mam mały problem z zawieszeniem Do wymiany mam wahacz dolny w prawym kole... byłem u mechanika i chciałem kupić ten wahacz dolny ale wydawał mi się za drogi ... jakiej firmy kupić doby wahacz? w sklepie polecano mi RTS.. nie wiem co robić :/ Proszę o szybką pomoc

      • Upvote
    • 3 odpowiedzi
    • 10,1 tys. wyświetleń
  13. Rozpoczęte przez marecki 85,

    witam.mam problem z turbina wlancza sie dopiero przy 2tys.i nie ma takiej mocy jak powina miec.mialem robiony rezonans turbiny poniewarz otcinalo ja calkiem i nie moglem przekroczyc nawet 100.nawet zmienilem n75 i dalej bylo tak samo.i mechanik powiedzial ze zrobi rezonans bedzie ok.jest okej ale autko jest o duzo slabsze.moze mi ktos powie naczym polega ten rezonans??????

    • 4 odpowiedzi
    • 3,1 tys. wyświetleń
  14. Rozpoczęte przez benny,

    Koledzy pomóżcie z diagnozować problem, od jakiegoś czasu zapala mi się żółta kontrolka oleju, wyciągam bagnet stan jest normalny w połowie tak jak powinno być, kiedy wyjmę bagnet i odkręcę korek wlewu kontrolka znika i za jakieś 100km zapala się ponownie z silnikiem nic się nie dzieje pracuje normalnie moim zdaniem, co to może być ?

      • Upvote
    • 4 odpowiedzi
    • 6,3 tys. wyświetleń
  15. Rozpoczęte przez zdzifu,

    Może ktoś doradzić jak zdemontować tylną kanapę w A4 B6 Avant 2003 .Nie wiem jak się do tego zabrać .Pozdr.

    • 0 odpowiedzi
    • 6,1 tys. wyświetleń
  16. Rozpoczęte przez Moro,

    Mam problem z oponami (lub moze to nie opony) ktorego nikt nie wie jak rozwiazac. Nie wiem co jest ale auto jak się wolno kula to jest wrażenie jakby opony były z jakimiś bąblami. Jak się jedzie szybko to jest OK. Cos jakby zawieszenie było z 10 razy bardziej czułe na droge. Kupiłem nowe letnie (Nexen) i zauważyłem ze auto dziwnie "podskakuje" ale akurat te opony będę reklamowal choc nie wiem czy to jest wina opon. Zarzuciłem zimowki z mojego golfa 5 które były na stowe ok i dzieje się to samo. W sumie zalozonych bylo 4 komplety opon i ciagle to samo (na jednym mniej na drugich wiecej). Zrobilem geometrie (nie dalo sie ustawic prawego kola bo sie zapiekl drazek) ale to ni…

    • 1 odpowiedź
    • 2,1 tys. wyświetleń
  17. Rozpoczęte przez Coolturek,

    Witam, ostatnio zainteresowałem się "odnawianiem" lakieru, ze względu na drobne ryski oraz uszkodzenia lakieru spowodowane innymi niedbającymi o nic użytkownikami dróg. Wcześniej pisałem o wykorzystaniu glinki do wyczyszczenia lakieru z ciężkich do usunięcia zabrudzeń a teraz chciałbym przedstawić Wam bardzo ciekawy artykuł dotyczący polerowania auta. Przymierzam się do tego w weekend, jeśli pogoda dopisze ;] Najpierw dokładne mycie auta, czyszczenie glinką, polerka a na końcu wosk. Poniżej wspomniany artykuł: http://www.detailer.pl/blog/2011/04/menzerna-test/ Polecam i pozdrawiam, Patryk

    • 0 odpowiedzi
    • 4,7 tys. wyświetleń
  18. Rozpoczęte przez Meryl,

    Już od jakiegoś czasu noszę się z zakupem VAGa na własne potrzeby. Czy możecie mi powiedzieć jaką wersję najlepiej kupić i gdzie ? Samochody jakie potrzebuję obsługiwać Audi A4 B6 2003- głównie Audi A6 C6 2005 VW golf V 2005 VW golf V 2008 Skoda octavia 2010 Czy jest jakaś uniwersalna wtyczka do tych modeli? Dziekuję za odpowiedź

      • Upvote
    • 4 odpowiedzi
    • 17,3 tys. wyświetleń
  19. Rozpoczęte przez woltek,

    Witam, zastanawiam się czy jest możliwe założenie takich podnośników w klapie bagażnika że po otwarciu go po przez pilot klapa samoczynnie się podniesie? chyba coś podobnego jest w A6, chodzi mi o to czy wystarczy wymienić teleskopy od klapy na jakieś sprężynujące czy trzeba sie nad tym bardziej pomęczyć? oczywiście chodzi mi o jak najtańszy koszt. Chodzi mi o podnośniki w sedanie. Pozdrawiam.

    • 0 odpowiedzi
    • 2,1 tys. wyświetleń
  20. Rozpoczęte przez arturek986,

    Mam pytanko Czy ktoś się orientuje ile wchodzi gram czynnika chłodzącego i oleju do klimatyzacji w Audi A4 B6???

      • Upvote
    • 3 odpowiedzi
    • 24,6 tys. wyświetleń
  21. Rozpoczęte przez dalton000,

    czy moge wymienic ten przewod na gumowy (nieorginalny) iczy czeba odkrecac dolot zeby go wymienic.?

      • Upvote
    • 2 odpowiedzi
    • 3,8 tys. wyświetleń
  22. Rozpoczęte przez yopuss,

    Witam!!! Zakupiłem dzisiaj nowy filtr powietrza, ale nie wiem jak go wymienić. Z kabinowym nie miałem problemu, ale w tym wypadku nawet nie wiem gdzie się znajduje. Proszę o pomoc pozdawiam

      • Upvote
    • 2 odpowiedzi
    • 17,1 tys. wyświetleń
  23. Witam potrzebuje malej pomocy moja klima raz chlodzi (lekko) a raz grzeje tz jak daje na 18 stopni to zaczyna leciec ciepłe powietrze a jak dam na Lo Raz wlacza sie i chlodi a raz nie, dodam ze na podszybiu kratka na wlaczonej klimie dziala co prawdza sie chlodzi super ale cos tam daje ... Wymienilem juz sprzegiełko na kompresorze ... sprawdzalkem went. klimy. oraz klimatyzacja zostala nabita ..... Dalej nie wiem czemu wiatrak z klimy wlacza sie na chwile pozniej staje na pare sekund i znow to samo .... Czy ktos ma jakies pomysly co jeszcze nie tak... ??? A moze ktos juz tak mial?? Auto z prawej str kierownica (Irlandia) Vag nie pokazuje żadnych błedów ....

      • Upvote
    • 1 odpowiedź
    • 5,1 tys. wyświetleń
  24. Witam otóz mam taki problem związany z ESP. Od dłuższego czasu poprostu ESP nie działa, na początku było tak, że jak odpaliło się auto to świeciło ESP że jest wyłączone, próba włączenia go przyciskiem nic nie dawała, jak auto osiągneło temp 90 stopni to po zgaszeniu i ponownym odpaleniu ESP już nie świeciło(działało poprawnie). Po pewnym czasie już wogule przestało działać. Ostatnio zaobserwowałem, że jeżeli temp otoczenia jest powyżej 25 stopni to ESP działa a jeżeli jest mniej to już nie działa. Po podpieciu do kompa w zimie wyszedł błąd coś ze światłem stopu bo żarówka się spaliła, ten błąd skasowałem, ale drugi błąd który komputer pokazał to Czujnik położenia skrętu k…

      • Upvote
    • 5 odpowiedzi
    • 8,4 tys. wyświetleń
  25. Rozpoczęte przez woltek,

    Witam, jakiś czas temu zauważyłem że stracił mi się sygnał alarmu (alarm oryginalny), wszystko działa, załącza sie tak jak powinien, awaryjne migają, ale jest cisza, po podpięciu VAGa wykrył mi taki błąd:1134 1134 Alarmowy sygnał akustyczny-H12 magistrala CAN brak sygnału. Co to może być i czy idzie to naprawić bez wizyty u specjalisty?

    • 3 odpowiedzi
    • 4,4 tys. wyświetleń

Powiadomienie o plikach cookie

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.